Yandex Metrica

Moskova'dan Cezayir'in BRICS üyeliğine müsaade

Moskova'dan Cezayir'in BRICS üyeliğine müsaade

Rusya'nın Cezayir yeni Büyükelçisi Valerian Shuaev, Putin'in Cezayir'in BRICS üyeliğine sıcak baktığını söyledi.

Dünya

23.01.2024, 22:12

Rusya'nın Cezayir'deki yeni Büyükelçisi Valerian Shuvaev, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecit Tebbun'un yıl sonundan önce Rusya'yı ziyaret edeceğini açıkladı.

İsrail Kabine Toplantısı'nda ilginç 'Erdoğan' diyaloğu: Gidin diyor, biz ısrar ediyoruz! İsrail Kabine Toplantısı'nda ilginç 'Erdoğan' diyaloğu: Gidin diyor, biz ısrar... Haberi Görüntüle

RUSYA ÜYELİĞE SICAK BAKIYOR

Shuvaev, önümüzdeki aylarda Cezayir-Moskova ilişkilerinde gelişmeler yaşanacağını işaret ederken gelişmelere ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi.  Shuvaev Moskova'nın, Cezayir'in BRICS grubuna katılma arzusuna itiraz etmediğini ve Tebbun'un Rus mevkidaşı Vladimir Putin'e Cezayir'in üyeliği konusunda bir mektup gönderdiğini de sözlerine ekledi.

Dünyaca ünlü şarkıcılar Filistin için tek ses oldu! Fransız sanatçılar Macron'a Filistin'i tanıma çağırısı yaptı! Dünyaca ünlü şarkıcılar Filistin için tek ses oldu! Fransız sanatçılar... Haberi Görüntüle

TEMMUZ SONUNDA BRICS'E KATILACAK

Tebbun, BRICS grubunun 'ekonomik ve siyasi bir güç' olduğunu belirtti ve BRICS grubuna katılmak istediklerini ve bunu mümkün olduğunu söyledi. Tebbun Ağustos ayı başında Cezayir'in, BRICS'e katılmak için "hemen hemen tüm koşullara sahip" olduğunu dile getirmişti. 

BRICS,  Brezilya, Rusya,Hindistan, Çin ve Güney Afrika'nın yer aldığı Batı sistemi dışındaki dünyanın en büyük ekonomilerini kasdetmek için kullanılır. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading