Yandex Metrica

Miçotakis'ten Türkiye'ye açık tehdit: Bu kez Erdoğan'ın sözleriyle

Miçotakis'ten Türkiye'ye açık tehdit: Bu kez Erdoğan'ın sözleriyle

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine katıldığı bir etkinlikte cevap verdi. Yunan Başbakan, Türkiye'nin "provokasyon çılgınlığı" içinde olduğunu iddia ederek, "Bir gece ansızın geleceklerini haykıranlar, bir gece uyanıp ansızın acı gerçeğin içine düşebilir" dedi. 

Dünya

23.01.2024, 22:17

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Gümülcine Konser Salonu'nda düzenlenen partisinin etkinliğinde yaptığı konuşmada  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine yanıt verdi. Miçotakis, Türkiye'nin "provokasyon çılgınlığı" içinde hareket ettiğini söyleyerek "Ancak Ankara sesini yükselttikçe, sonunda uluslararası izolasyona daha fazla gömülecektir. Hiç kimse, hiç kimse tarihi yeniden yazamaz ya da coğrafyayı yeniden çizemez" dedi.

Yunan Başbakan Miçotakis, ülkesinin "saldırganlığa" karşı çıktığını, uluslararası hukuka ve Lozan Barış Antlaşması'na "sadık" kaldığını söyledi. Tehditlere karşı "kapalı" olduklarını söyleyen Miçotakis, "Ancak onları her zaman verimli temaslara açık tutuyoruz. Başka bir deyişle, biz barış, sorumluluk ve meşruiyet için bir gücüz ve öyle kalacağız" dedi. 

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Diyaloğa her zaman hazır olduklarını, mantıksız olanla diyalog olmayacağını" ifade ederek, "Bir gece ansızın geleceklerini haykırdıkları sürece, sadece bir gece uyanıp aniden sert gerçekliğe inebileceklerini düşünmelidirler" dedi. Yunan Başbakan, "ulusal ve Avrupa sınırlarını" korunmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading