Yandex Metrica

Macron'dan flaş 'nükleer' açıklaması!

Macron'dan flaş 'nükleer' açıklaması!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yıllar sonra ilk kez “Fransa'nın enerji bağımsızlığını garanti altına almak için” yeni nükleer reaktörlerin inşasının başlatılacağını duyurarak, 2017’den bu yana 36 terör saldırısının önlendiğini açıkladı.

Dünya

23.01.2024, 22:01

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, koronavirüs salgının başlangıcından bu yana 9’uncu kez ulusa seslendi. Macron, “Fransa'nın enerji bağımsızlığını garanti altına almak için” yeni nükleer reaktörlerin inşasını duyurdu. Yenilenebilir enerjilere yatırım yapılmasını talep eden Macron, “Fransa'nın enerji bağımsızlığını garanti altına almak için onlarca yıldır ilk kez ülkemizde nükleer reaktörlerin inşasını yeniden başlatacağız” ifadelerini kullandı.

İran devlet televizyonu son anket sonuçlarını yayınladı: İki isim öne çıkıyor İran devlet televizyonu son anket sonuçlarını yayınladı: İki isim öne... Haberi Görüntüle

ARALIKTA 3’ÜNCÜ DOZ AŞI UYGULAMASI BAŞLIYOR

Macron, aşılara, sosyal mesafeye ve koronavirüse karşı geliştirilen yeni tedavilerin ortaya çıkmasına rağmen, “Salgınla işimiz bitmedi” ifadelerini kullandı. Aşılanmayan 6 milyon Fransız’ı aşı olmaya çağıran Macron, aralık ayında 50 ila 64 yaş arasındaki kişiler için 3'üncü hatırlatıcı aşı dozu kampanyasının başlatılacağını duyurdu. Macron, 15 Aralık ayından itibaren itibaren 65 yaş üstü kişilerin hatırlatıcı 3'üncü dozun sağlık kartının geçerliliği için zorunlu olacağını bildirdi.

Fransa’da 9 Ağustos tarihinde yürürlüğe giren koronavirüs aşı kartı, restoran, bar, kafe, düğün, seminerler, ticaret fuarlarının yanı sıra aralarında tren, uçak ve otobüslerin bulunduğu uzun mesafeli toplu taşımada, hastanelerde ve huzurevlerinde bulunan ziyaretçiler ve hastaneye acilden girmeyen hastalar için zorunlu hale gelmişti.

Yeni salgın alarmı: Vaka sayısı yıl sonunda 1500'e ulaşacak Yeni salgın alarmı: Vaka sayısı yıl sonunda 1500'e ulaşacak Haberi Görüntüle

2017’DEN BU YANA 36 TERÖR SALDIRISI ÖNLENDİ

Macron, 2017 yılından bu yana 10 bin polis ve jandarma istihdam edildiğini ve adalet için ayrılan bütçenin önemli ölçüde artırıldığını ifade ederek, “Sonuçlar ortada 36 terör saldırısını önledik, hırsızlık ve gasp sayısında dörtte bir oranında düşüş sağladık. Rekor düzeyde uyuşturucu kaçakçılığı ve tutuklamalar gerçekleştirdik.” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading