Yandex Metrica

Sitede Ara

Leopard desteği Rusya'yı harekete geçirdi! Ukrayna geneline hava saldırıları başladı

Leopard desteği Rusya'yı harekete geçirdi! Ukrayna geneline hava saldırıları başladı

Almanya'nın Ukrayna'ya Leopard tankı verme kararı sonrası Rusya, baştan Almanya olmak üzere bütün Avrupa'yı tehdit etmişti. Dün Almanya Başbakanı Scholz'un açıklaması sonrası Rusya bugün sabah saatlerinde Ukrayna geneline bombardıman saldırısı başlattı. Ukrayna makamları sivillere sığınaklardan çıkmama uyarısında bulundu.

Dünya

16.05.2024, 21:50

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş Almanya'nın Leopard tankı vereceğini açıklaması sonrası şiddetlenmeye başladı. 

Berlin hükümeti 14 adet alman yapımı Leopard 2 tankının ukraynaya gönderilmesine karar verdi. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz tarafından yapılan açıklamada, ayrıca üçüncü ülkelerin Alman tanklarını sevkini de onaylamıştı. 

Batı medyasından akıl almaz manşet! Gazze'de başka Kiev'de başka Batı medyasından akıl almaz manşet! Gazze'de başka Kiev'de başka Haberi Görüntüle

TANK SEVKİYATI SONRASI RUSYA'DAN TEHDİT 

Rusya ise söz konusu gelişme sonrası "Bu tür bir sevkiyat Rusya-Almanya ilişkilerinin geleceği için iyiye işaret etmiyor. Şüphesiz ki bu durum, ilişkilerin geleceğine yönelik kaçınılmaz bir iz bırakır" açıklamasında bulunmuştu. 

Kiev'e 40'dan fazla füze düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı var! Son kale duman altında Kiev'e 40'dan fazla füze düştü: Çok sayıda ölü ve yaralı... Haberi Görüntüle

KİEV'E HAVA SALDIRISI 

Rusya sabah saatlerinde başta Kiev olmak üzere, birçok kente hava saldırıları yapmaya başladı. Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko yaptığı açıklamada, Rus bombardımanı sonrası Kiev'de 1 kişinin öldüğünü bildirdi. Kliçko, Telegram'dan yaptığı açıklamada, başkentte patlama seslerinin duyulduğunu bildirdi.

3 çocuklu aileler için öyle bir paket hazırlandı ki! Ömür boyu emeklilik ve indirim fırtınası geliyor 3 çocuklu aileler için öyle bir paket hazırlandı ki! Ömür... Haberi Görüntüle

HAVA SALDIRISI ALARMI VERİLDİ 

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko yaptığı açıklamada, ülke genelinde hava saldırısı alarmı verildiğini açıkladı. 

Rusya'dan Batılı ülkelere tepki! 'BM sistemi sınavdan geçiyor' Rusya'dan Batılı ülkelere tepki! 'BM sistemi sınavdan geçiyor' Haberi Görüntüle

SİVİLLER ÖLDÜRÜLDÜ 

Diğer yandan sabah saatlerinde Rusya'nın başkent Kiev'e 15 adet seyir füzesi gönderdiği bunların Ukrayna Hava Savunma Kuvvetleri tarafından engellendiği bildirildi. 

Rus saldırısı sonrası geniş çaplı tahliye operasyonu başlatılırken savaşın en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Bahmut'ta yaklaşık 8 bin sivilin tahliye edilmeye çalışıldığı bildirildi. 

Adidas'tan büyük ayıp! Ünlü marka İsrail'e boyun eğdi Bella Hadid'in üstünü çizdi Adidas'tan büyük ayıp! Ünlü marka İsrail'e boyun eğdi Bella Hadid'in... Haberi Görüntüle

ABD ile Rusya arasında kritik görüşme! Moskova yönetiminden 'soğuk savaş' tehdidi ABD ile Rusya arasında kritik görüşme! Moskova yönetiminden 'soğuk savaş'... Haberi Görüntüle

UKRAYNALILAR TAHLİYE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR 

Ukrayna ordusunun kontrolünde bulunan şehir ve çevresindeki yerleşim yerlerinde kalan sivillerin tahliyesi oldukça zor şartlarda sürüyor.

Bazı yerlerde Rus ordusunun 2 kilometreye kadar yaklaştığı şehrin dış semtlerinde yapılan tahliyenin ardından konuşan Bahmut Polis İdaresi Basın Sorumlusu Binbaşı Pavlo Diaçenko, Ukrayna'da sıcak çatışmaların sürdüğü bölgelerde sivillerin tahliyesi için Bakanlık tarafından "Beyaz Melek" adlı özel bir ekibin kurulduğunu söyledi.

Bağımsızlık ateşi Fransa'yı rahatsız etti: Terör örgütlerine saldırın talimatı Bağımsızlık ateşi Fransa'yı rahatsız etti: Terör örgütlerine saldırın talimatı Haberi Görüntüle

BAHMUT UKRAYNA KONTROLÜ ALTINDA 

Bugün, şehrin dış semtlerindeki en tehlikeli bölgelerden insanları tahliye ettiklerini anlatan Diaçenko, "Bugün biz düşmanın mevzilerine 2 kilometreye kadar yaklaştık. Orada topçu sistemleri ve havan topu saldırıları devam ediyor sürekli." diye konuştu.

Rus ordusunun saldırılarına rağmen Ukrayna ordusunun şehri korumaya devam ettiğini aktaran Diaçenko, "Şehrin tamamı Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin kontrolünde." ifadesini kullandı.

Altın kaos sever: Hangi başkan seçilirse ons altın fırlar? Joe Biden mı, Donald Trump mı? Altın kaos sever: Hangi başkan seçilirse ons altın fırlar? Joe... Haberi Görüntüle

KREMLİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ 

Kremlin'den yapılan açıklamada ABD ve Avrupa ülkelerine uyarıda bulunuldu. Yapılan açıklamada, "ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin Ukrayna’ya tank dahil silah sevkiyatını çatışmaya doğrudan müdahil olma şeklinde değerlendiriyoruz" ifadelerine yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading