Yandex Metrica

Sitede Ara

Lavrov: Nükleer savaş riski küçümsenmemeli

Lavrov: Nükleer savaş riski küçümsenmemeli

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Nükleer savaş riskiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Lavrov, nükleer savaş risklerinin hafife alınmaması gerektiğini söyledi.

Dünya

23.01.2024, 19:11

Rusya-Ukrayna savaşında 2 aylık süreli geride kalırken Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan yeni açıklamalar geldi. Lavrov, nükleer savaş risklerinin şu anda oldukça önemli olduklarını, bu tehlikenin hafife alınmaması gerektiğini, fakat aynı zamanda bu tehdidi yapay olarak şişirmeye hazır birçok kişi olduğunu belirtti.

Hizbullah'tan bir ilk: Taberiye kentindeki İsrail hava üssü vuruldu Hizbullah'tan bir ilk: Taberiye kentindeki İsrail hava üssü vuruldu Haberi Görüntüle

"TEHLİKE CİDDİ VE GERÇEK"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, nükleer savaş risklerinin şu anda oldukça önemli olduklarını, bu tehlikenin hafife alınmaması gerektiğini, fakat aynı zamanda bu tehdidi yapay olarak şişirmeye hazır birçok kişi olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz ocak ayında 'nükleer beşli' ülkelerinin nükleer savaşın kabul edilemezliği tezini bir kez daha doğruladığını hatırlatan Lavrov, “Bu bizim ilkesel pozisyonumuz. Ona dayanarak hareket ediyoruz. Ve şimdi sizin de saygın siyaset bilimcilere atıfta bulunarak söylediğiniz gibi, riskler gerçekten çok, çok önemli iken birilerinin onları yapay olarak şişirmesini hiç istemezdim, oysa bunu isteyen çok kişi var. Tehlike ciddi, tehlike gerçek, hafife alınmamalı” diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading