Yandex Metrica

Lahey'in kararı soykırımcı rejimi durdurmadı! İsrail tankları Refah şehir merkezine girdi!

Lahey'in kararı soykırımcı rejimi durdurmadı! İsrail tankları Refah şehir merkezine girdi!

  Filistinli Müslümanlara gece-gündüz demeden tüm dünyanın gözleri önünde soykırım uygulayan İsrail'in tanklarının Refah şehir merkezine girdiği açıklandı.  

Dünya

28.05.2024, 16:01

İsrail, 7 Ekim'den bu yana Filistin halkına sistematik olarak soykırım uyguluyor. İsrail ordusu, uluslararası uyarılara ve Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıyı durdurması yönündeki kararına rağmen Gazze'nin güney kentinde büyük bir operasyon yürütmeye devam ediyor. Son olarak bölgede sıcak bir gelişme yaşandı. İsrail tanklarının, Gazze Şeridi'nin güney kenti Refah'ın merkezine girdiği bildirildi.

Kara operasyonunun üçüncü haftasında, İsrail tanklarının, Refah'ın simge yapılarından biri olan El Avde camisi yakınlarında görüldüğü aktarıldı.

Kardeş ülke ile ticaret artacak: Vize kolaylığı talep patlaması yaratabilir Kardeş ülke ile ticaret artacak: Vize kolaylığı talep patlaması yaratabilir Haberi Görüntüle

FİLİSTİNLİLERİN CADIRINI İÇİNDE İNSANLAR VARKEN DİRİ DİRİ YAKTI 

Son olarak İsrail, Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah şehrinde yerlerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına, 26 Mayıs'ta saldırı düzenledi. Düzenlenen saldırıda en az 45 Filistinli siyonist rejim tarafından katledildi. 

Kassam Tugayları duyurdu! İsrail yine kendi vatandaşlarını öldürdü Kassam Tugayları duyurdu! İsrail yine kendi vatandaşlarını öldürdü Haberi Görüntüle

YAKILAN YER GÜVENLİ ALANDI 

Çadırlara yapılan saldırının ardından görgü tanıkları,"İsrail ordusunun bombardımanı kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden oldu. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde, İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor." açıklamalarında bulunmuştu. 

Papa, yapay zekayı G7 zirvesinde liderlere şikayet etti: 'Yapay zeka insan yerine karar vermemeli' Papa, yapay zekayı G7 zirvesinde liderlere şikayet etti: 'Yapay zeka... Haberi Görüntüle

İSRAİL, REFAH'IN MERKEZİNE GİRDİ 

İsrail tanklarının, Gazze Şeridi'nin güney kenti Refah'ın merkezine girdiği duyuruldu. Yaşananların ardından Refah'taki insanlık dramı başka bir boyuta ulaştı. İsrail'in kuşatma altına alıp insani yardımların geçmesine müsaade etmediği Refah'ta, açlık tehlikesi baş gösteriyor.

Biden yine bildiğiniz gibi! Tuhaf hareketleri G7 zirvesine damga vurdu Biden yine bildiğiniz gibi! Tuhaf hareketleri G7 zirvesine damga vurdu Haberi Görüntüle

LAHEY'DEKİ KARAR SİYONİSTİ DURMADI 

Hollanda'nın Lahey kentindeki Uluslararası Adalet Divanı (UAD), Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ek tedbir başvurusunu karara bağlanmış, Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı UAD'nin 24 Mayıs tarihli kararında, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik askeri harekatını ve sivillere zarar verebilecek her türlü eylemini derhal durdurmasına hükmedilmişti. Ancak İsrail, bu karara rağmen saldırılarına gece-gündüz demeden devam ediyor. 

 

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading