Yandex Metrica

Sitede Ara

Kuzey Kore meydan okudu! Süper büyük savaş başlıklı seyir füzesi ile uçaksavar füzesini test etti

Dünyaya meydan okuyan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un "süper büyük savaş başlıklı" seyir füzesi ile uçaksavar füzesini test etti.

Dünya

05.05.2024, 01:56

Kuzey Kore, "süper büyük savaş başlıklı" seyir füzesi ile yeni tip uçaksavar füze denemesi yaptığını bildirdi. Açıklama Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı'ndan geldi.

Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı'na göre, Füze Genel İdaresi, dün Sarı Deniz'de yapılan denemeler hakkında açıklamada bulundu.

Piyasalara vurulan darbe çok can yakacak: Ne doğalgaz ne petrol... Ekonomi acı çekiyor Piyasalara vurulan darbe çok can yakacak: Ne doğalgaz ne petrol...... Haberi Görüntüle

SÜPER BÜYÜK SAVAŞ BAŞLIKLI SEYİR FÜZESİ

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Süper büyük savaş başlığı"nın kullanıldığı "Hwasal-1Ra-3" seyir füzesinin test edildiği belirtildi.

Ayrıca açıklamada "Pyoltsi-1-2" isimli yeni tip uçaksavar füzesinin test edildiği aktarıldı. Açıklamanın devamında bu denemelerin ilgili kurumlarının normal çalışması olduğu ifade edildi.

Almanya'dan Netanyahu çıkışı: 'UCM kararlarını uygularız' Almanya'dan Netanyahu çıkışı: 'UCM kararlarını uygularız' Haberi Görüntüle

GÜNEY KORE'DEN AÇIKLAMA

Yonhap'ın haberine göre, Güney Kore Genelkurmay Başkanlığınca yapılan açıklamada, Sarı Deniz'e doğru ateşlenen birkaç seyir füzesi ve uçaksavar füzesi tespit edildiğini duyurdu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading