SON DAKİKA
Kuzey Kore liderinin kız kardeşi ABD'ye seslendi

Kuzey Kore liderinin kız kardeşi ABD'ye seslendi

Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Yo Jong, ABD'nin müzakere beklentilerinin yanlış olduğunu söyledi.

Dünya

23.01.2024, 17:35

KIM JONG UN'UN YERİNE KIZ KARDEŞİ AÇIKLAMA YAPTI

Bu kez Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un yerine kız kardeşi Kim Yo Jong, açıklama yaptı ve müzakere beklentisinin ABD'yi hayal kırıklığına uğratacağını bildirdi.

Kız kardeş Yo Jong, ABD'nin, müzakere tekliflerine yakında Kuzey tarafından olumlu cevap almayı umduğu söylemlerine dair yazılı bir açıklama yaptı.

Yo Jong, yaptığı açıklamada ABD tarafının, Kuzey Kore'nin kendileri ile diyalog için sinyal verdiği ve müzakerelerin tahmin edilenden daha erken gerçekleşebileceği şeklindeki kanısının yanlış olduğunu kaydetti.

ABD'nin beklentilerinin boşa çıkacağını ima eden Yo Jong, "Bir Kore atasözü der ki; 'bir rüyada en önemli şey onu görmek değil yorumlamaktır'. Görünüşe göre, ABD, durumu kendisini teselli edecek şekilde yorumluyor." ifadesini kullandı.

HEM DİYALOĞA HEM DE KARŞILAŞMAYA HAZIR OLUN

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ise geçtiğimiz hafta, ABD tarafıyla "hem diyalog hem de karşılaşmaya" hazır olunması çağrısında bulunmuştu.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ise Jong-un'un ifadelerini ABD ile müzakereler açısından "ilginç sinyal" olarak değerlendirmişti.

Kuzey Kore Özel Temsilcisi Sung Kim da Pyongyang yönetiminin nükleer programı ve durdurulan görüşmeler hakkında Güney Koreli ve Japon yetkililerle görüşmesinin ardından ABD'nin müzakere tekliflerine yakında Kuzey tarafından olumlu bir cevap almayı umduğunu söylemişti.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading