Yandex Metrica

Sitede Ara

Kuzey Akım'daki patlamalarla ilgili Almanya'dan flaş adım: Federal Başsavcılık soruşturma başlattı

Kuzey Akım'daki patlamalarla ilgili Almanya'dan flaş adım: Federal Başsavcılık soruşturma başlattı

Almanya Federal Başsavcılığı, Baltık Denizi'nde Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarında meydana gelen patlamalarla ilgili soruşturma başlattı.

Dünya

23.01.2024, 22:14

Baltık Denizi'nde Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarında meydana gelen patlamalaın ardından Almanya'da, Federal Başsavcılığın soruşturma başlattığı bildirildi.

Ilımlı İslam'a adım atmışlardı! Suudi Arabistan'daki ilk mayolu defile tarihe geçti! Ilımlı İslam'a adım atmışlardı! Suudi Arabistan'daki ilk mayolu defile tarihe... Haberi Görüntüle

HIZLI SONUÇ BEKLENMİYOR

Federal Başsavcılıktan ülke basınına yapılan açıklamada, iki doğalgaz boru hattına en az iki patlamayla kasten hasar verildiğine dair yeterli somut emarenin bulunduğu belirtildi. Olayın özel öneminden dolayı Federal Başsavcılığın soruşturmayı üstlendiği ifade edilen açıklamada, enerji arzına yönelik ciddi bir saldırı olduğu ve bunun Almanya'nın iç ve dış güvenliğini etkileyebileceği kaydedildi. Açıklamada, soruşturmayla ilgili hızlı bir sonuç alınmasının da beklenmediği bilgisi paylaşıldı.

Ege'de Fransız kışkırtması: Yunanistan adalara yüzer radar konuşlandırıyor: Türkiye'nin hamlesi ne olacak? Ege'de Fransız kışkırtması: Yunanistan adalara yüzer radar konuşlandırıyor: Türkiye'nin hamlesi... Haberi Görüntüle

SIZINTI YAŞANMIŞTI

Kuzey Akım 1'in iki hattı ve Kuzey Akım 2'deki A hattında 26 Eylül'de yaşanan patlamalar nedeniyle basınç düşmüş, doğalgaz sızıntıları yaşanmıştı. Rusya ve çok sayıda Batılı ülke, yaşananları sabotaj olarak nitelendirmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading