Yandex Metrica

Kur'an yakma skandalına bir yenisi eklendi! Hollanda'da İslam karşıtı isim Kur'an-ı Kerim'i yırttı

Kur'an yakma skandalına bir yenisi eklendi! Hollanda'da İslam karşıtı isim Kur'an-ı Kerim'i yırttı

Göç ve İslam karşıtı eylemleriyle bilinen Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Örgütü'nün (Pegida) Hollanda lideri Edwin Wagensveld, Lahey'de Kur'an-ı Kerim'i yırtarak yaktı.

Dünya

29.01.2024, 10:39

Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri İslamn düşmanı ırkçı Rasmus Paludan, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

İsveç polisinin izin verdiği skandal eylemin ardından Türkiye başta olmak üzere İslam dünyasından peş peşe tepkiler gelmişti. İsveç'teki Kur'an-ı Kerim'in yakılmasının ardından bir skandal da Hollanda'da yaşandı.

Hazine avcılarının hayallerini süsleyen keşif: 1000 yıllık hazine tüyleri diken diken etti Hazine avcılarının hayallerini süsleyen keşif: 1000 yıllık hazine tüyleri diken... Haberi Görüntüle

PEGİDA'NIN TEMSİLCİSİ KUR'AN- YAKTI

Göç ve İslam karşıtı eylemleriyle bilinen Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Örgütü'nün (Pegida) Hollanda lideri Edwin Wagensveld, Kur'an-ı Kerim'i yırttıp yere attı. Ancak Edwin Wagensveld'ın bu eyleminde ise polis ortada bile yoktu.

Artık kimse işsiz kalmayacak! Bu meslekler 2025 yılına damgasını vuracak! Artık kimse işsiz kalmayacak! Bu meslekler 2025 yılına damgasını vuracak! Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE BENZER EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEMİŞTİ

Daha önce iki kez benzer eylemi gerçekleştirmek isteyen İslam düşmanı Wagensveld, gözaltına alınmıştı. Hollanda Savcılığı, Wagensveld'in yargılanmayacağını açıklamıştı. 

Sınırda tansiyon had safhada: Güney Kore'den Kuzey Kore askerine uyarı ateşi! İpler kopmak üzere Sınırda tansiyon had safhada: Güney Kore'den Kuzey Kore askerine uyarı... Haberi Görüntüle

YARGILANMAMIŞTI

Polisin hazırladığı dosyaya göre, bunun Müslüman topluluğuna bir hakaret olarak kabul edilebileceği ifade edilmişti. Dosya incelendikten sonra Wagensveld, herhangi bir suç işlemediği gerekçesiyle serbest bırakılmış ve yargılanmamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading