Yandex Metrica

Kremlin'de Yeni START açıklaması: Her şey Batı'nın yaklaşımına bağlı

Kremlin'de Yeni START açıklaması: Her şey Batı'nın yaklaşımına bağlı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin'in ABD ile yapılan yeni START anlaşmasını askıya alması hakkında konuştu. Peskov, 'Her şey Batı'nın yaklaşımına bağlı olacak. Endişelerimizi dikkate almaya yönelik irade ortaya koyarlarsa durum değişecektir.' dedi.

Dünya

23.01.2024, 22:19

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ABD ile yapılan yeni START anlaşmasını askıya alacağını duyurmasının ardından iki ülkeden art arda açıklamalar geliyor. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yeni START anlaşmasının devam ettirmesinin Batılı ülkelere bağlı olduğunu söyledi ve "Her şey Batı'nın yaklaşımına bağlı olacak. Endişelerimizi dikkate almaya yönelik irade ortaya koyarlarsa durum değişecektir." şeklinde konuştu.

Bebek katili Netanyahu'ya Holokost Anma Merkezi'nde büyük şok: Defol git Bebek katili Netanyahu'ya Holokost Anma Merkezi'nde büyük şok: Defol git Haberi Görüntüle

PESKOV'DAN YENİ START AÇIKLAMASI

Kremlin Sözcüsü, başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın, ABD ile yapılan ve kıtalararası nükleer balistik füze kabiliyetlerini dizginlemeyi amaçlayan Yeni START'taki katılımını askıya alması hakkında konuştu.

Peskov, Batılı ülkelerin, Rusya'nın Yeni START'a yönelik kararına verdiği ilk tepkinin müzakereler için "umut verici" olmadığını belirtti ve şöyle konuştu:

Öte yandan, zamanla koşullar değişebiliyor. Rusya'nın silah kontrolü konuları da dahil olmak üzere güvenliğini sağlamak için her şeyi yapması ve rakiplerimizin normal bir müzakere için olgunlaşmasını beklerken sabırlı bir yaklaşım sürdürmemiz çok önemli.

386 kilo kaldıran şampiyon 9.6 gramlık Rus kurşununa yenik düştü: Şampiyon halterci çatışmada hayatını kaybetti 386 kilo kaldıran şampiyon 9.6 gramlık Rus kurşununa yenik düştü:... Haberi Görüntüle

Türkiye düşmanı ABD'li Senatör hakim karşısında! Rüşvet ve yolsuzluktan yargılanıyor Türkiye düşmanı ABD'li Senatör hakim karşısında! Rüşvet ve yolsuzluktan yargılanıyor Haberi Görüntüle

'HER ŞEY BATI'NIN YAKLAŞIMINA BAĞLI OLACAK'

Rusya'nın, müzakerelere yönelik şartların değişmesi halinde Yeni START'ı devam ettirebileceğine dikkat çeken Peskov, sözlerine şu şekilde devam etti:

Her şey Batı'nın yaklaşımına bağlı olacak. Endişelerimizi dikkate almaya yönelik irade ortaya koyarlarsa durum değişecektir.  

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading