Yandex Metrica

Kosovalı Sırplar ayaklandı! Avrupa Birliği alarmda

Kosovalı Sırplar ayaklandı! Avrupa Birliği alarmda

Kosova'nın plaka uygulamasına geçileceğini açıklamasının ardından kamu kurumlarında çalışan Sırplar, görevlerinden istifa edeceklerini açıkladı. Sırbistan Cumhurbaşkanı son gelişmelerin ardından bütün yurtdışı ziyaretlerini iptal ederken Avrupa Birliği ise alarma geçti.

Dünya

23.01.2024, 22:15

Kosova kurumlarında çalışan Sırplar 5 Kasım Cumartesi günü yapılan açıklamada Sırbistan plakalarının Kosova plakasıyla değiştirilmesini protesto etmek amacıyla görevlerinden istifa edeceklerini açıkladı. 

Kosovalı Srıpların temsilcileri, Sırbistan makamları  tarafından verilen plakaların Kosova plakasına dönüştülmesi konusunda ihtar belgesi vermeyi reddeden Sırp polis müdürü Nenad Djuric'in açığa alınmasının ardından acil toplantı düzenledi. 

Akılalmaz olay: Genç anne, kariyerini olumsuz etkileyeceğini düşündüğü bebeğini pencereden atarak öldürdü! Akılalmaz olay: Genç anne, kariyerini olumsuz etkileyeceğini düşündüğü bebeğini pencereden... Haberi Görüntüle

SIRP POLİSLER ÜNİFORMA ÇIKARDI

Aralarında milletvekilleri, hakim, savcı ve Sırp nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde görev yapan dört belediye başkanının da yer aldığı Sırp kamu görevlileri toplantının ardından istifa ettiklerini duyurdu. Sırp polis memurları ise üniformalarını çıkardı. 

Belediyelerden yapılan açıklamada, kamu sektöründe çalışan tüm Sırpların geri çekileceği açıklandı. 

Adaylıktan çekilecek mi? Canlı yayında Trump'la kapışan Biden'den bomba itiraf Adaylıktan çekilecek mi? Canlı yayında Trump'la kapışan Biden'den bomba itiraf Haberi Görüntüle

VUÇİÇ YURT DIŞI ZİYARETLERİNİ İPTAL ETTİ

Sırbistan Cumhurbaşkanu Aleksandar Vuçiç, Kosova'daki gelişmelerin ardından bütün yurtdışı ziyeretlerini iptal etti ve Rusya'nın Belgrad Büyükelçisi Aleksandar Bocar Harcenko ile görüştü.  

Gazze'de yeni katliam: Şehit ve yaralı sayısı giderek artıyor Gazze'de yeni katliam: Şehit ve yaralı sayısı giderek artıyor Haberi Görüntüle

'BARIŞ VE İSTİKARAR SİYASETİNDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Vuçiç hükümeti acil toplanırken toplantının ardından Vuçiç, "Barış ve istikrar siyasetinden vazgeçmeyeceğiz." şeklinde açıklama yaptı. Belgrad'da görüşmelere devam eden Vuçiç'in önümüzdeki iki gün içinde Sırp halkına seslenmesi bekleniyor.

Biden'a 'adaylıktan çekil' baskıları artıyor! Obama da dahil oldu! Demokrat kaynaklardan adaylık iddiası Biden'a 'adaylıktan çekil' baskıları artıyor! Obama da dahil oldu! Demokrat... Haberi Görüntüle

AVRUPA BİRLİĞİ ALARMDA

Kosova-Sırbistan ilişkilerini normalleştirmek üzere arabuluculuk yapan Avrupa Birliği alarma geçti. 

Priştine, Kasım ayından itibareren araçlarında Sırbistan plakası olan 10 bin Kosovalı Sırp'ın Kosova plakası ile değiştirmesi gerektiğini açıklamıştı. 

Çin askeri Avrupa'ya yürüyor! Piyadeler NATO sınırına dayandı: Operasyon için talimat bekleniyor Çin askeri Avrupa'ya yürüyor! Piyadeler NATO sınırına dayandı: Operasyon için... Haberi Görüntüle

SIRP MEDYASINDAN "KOSOVA SINIRA İLERLİYOR" İDDİASI

Sırbistan ve Arnavutluk medyası, Kosova Özel Birliklerinin Sırbistan sınırına doğru ilerlediğini iddia etti. Kolova polisi ise iddiaları reddetti. 

F-16'ların korkulu rüyası! Dev teslimat tamamlandı: Artık hiç bir şansları kalmadı! F-16'ların korkulu rüyası! Dev teslimat tamamlandı: Artık hiç bir şansları... Haberi Görüntüle

ORDUYA "HAZIR OL" EMRİ VERMİŞTİ

Sırbistan Savunma Bakanı Milos Vucevic, Kosova'nın plaka uygulamasının başladığını duyurmasının ardından Cumhurbaşkanı Vuçiç'in orduya "Hazır ol" emri verdiğini duyurmuştu.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading