Yandex Metrica

Kolombiya'da bombalı saldırı: 14 yaralı

Kolombiya'da bombalı saldırı: 14 yaralı

Kuzey Santander yönetim bölgesinde bombalı saldırı meydana geldi. Saldırının arından açıklama yapan Devlet Başkanı Ivan Duque, "Sorumluların peşine düşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dünya

23.01.2024, 17:54

Kolombiya'nın Kuzey Santander yönetim bölgesinde bombalı saldırı meydana geldi.

Saldırıda 2’si sivil, 12’si polis olmak üzere toplam 14 kişinin yaralandığı belirtildi. Cucuta Metropolitan Polis Merkezi'nden Oscar Moreno açıklama yaparak, “Suçlular, merkezin yakındaki bir bankın altına el yapımı patlayıcı bırakarak tesislerimizde fiziksel hasara yol açtı. Patlamada personelimiz de etkilendi. Akustik travmaları var” ifadelerini kullandı.

Moreno, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını söyleyerek, saldırganları yakalama sözü verdi.

İşgalci İsrail, ilk kez Lübnan topraklarını vurdu: Vurulan köy, kullanılamaz hale geldi! İşgalci İsrail, ilk kez Lübnan topraklarını vurdu: Vurulan köy, kullanılamaz... Haberi Görüntüle

“SORUMLULAR DERHAL YARGILANMALI”

Kolombiya Ombudsman Ofisi’nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ise, “Bu saldırıyla ilgili soruşturmaların hızlandırılması, sorumluların derhal yargılanması ve Norte de Santander'in başkentinin tüm vatandaşlarının güvenliğini ve huzurunu garanti altına almak için acil önlemlerin alınması.” ifadeleri kullanıldı.

Devlet Başkanı Ivan Duque, sosyal medya hesabından saldırıyı kınayarak, “Bu bölgede terör estirmeye çalışan suç gruplarıyla durmaksızın mücadele ediyoruz. Sorumluların peşine düşeceğiz.” notunu paylaştı.

Son dakika... Slovenya, Filistin devletini resmen tanıdı Son dakika... Slovenya, Filistin devletini resmen tanıdı Haberi Görüntüle

TEBİRLER ARTIRILDI

Patlamadan sonra olay yeri kordon ile çevrilirken, polis merkezine olası başka bir saldırıya karşı tedbirler artırıldı.

Geçtiğimiz haziran ayında Cucuta'daki bir askeri üsse bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, Kolombiya askeri personelini eğitmek için orada bulunan çok sayıda ABD askeri de dahil 44 kişi yaralanmıştı.

Bombalı saldırıdan 10 gün sonra ise Cucuta’da Devlet Başkanı Ivan Duque'nin helikopterine ateş açılmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading