Kızıldeniz'de fırtına! Husiler geri adım atmıyor! ABD gemisi deniz füzesiyle vuruldu

Kızıldeniz'de fırtına! Husiler geri adım atmıyor! ABD gemisi deniz füzesiyle vuruldu

Kızıldeniz'de geri adım atmaya niyetli olmayan Yemen ordusu, ABD'ye ait 'Star Iris' gemisini deniz füzeleriyle vurduklarını duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan, Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, "Allah'ın yardımıyla hedefe tam isabet etti." ifadelerini kullandı.

Dünya

18.02.2024, 06:22

7 Ekim'de İsrail zulmü ile başlayan Ortadoğu gerilimi, Siyonistlere meydan okuyan Yemen ordusunun Kızıldeniz'de örgütlenmesiyle birlikte zirve yapmıştı. İsrail'e seyir alan tüm gemileri hedef alacağız diyen Yemen ordusuna karşı Haçlı donanması kuran ABD ise bölgedeki gerilimi ikiye katlamış ve Kızıldeniz'de kızılca kıyamet kopmuştu.

Epstein'e FBI sansürü! Bu rezilliğe nasıl engel olamadı: 1996'dan beri... Haberi Görüntüle

"ABD GEMİSİ VURULDU"

Son olarak ABD baskılarına rağmen Kızıldeniz'de faaliyetlerine devam eden Yemen ordusu, ABD'ye ait 'Star Iris' gemisini deniz füzeleriyle vurduklarını duyurdu. 

Almanya Genelkurmay Başkanı'ndan savaşa hazırlık çağrısı: 5 yıl içinde savaşa... Haberi Görüntüle

"HEDEF: TAM İSABET VURULDU"

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, "Filistin halkına yönelik zulme ve ülkemize yönelik Amerikan-İngiliz saldırılarına yanıt verilmesi adına, Yemen Silahlı Kuvvetleri'ne (Husiler) bağlı Deniz Kuvvetleri, Kızıldeniz'de Amerikan gemisi Star Iris'i çok sayıda uygun deniz füzesiyle hedef aldı ve bu füzeler Allah'ın yardımıyla hedefe tam isabet etti." şeklinde ifadeler kullandı.

Irak'tan ABD'nin Bağdat saldırısına tepki: 'Tüm anlaşmaları baltalıyor' Haberi Görüntüle

"SALDIRILARA DEVAM EDECEĞİZ"

Açıklamalarına devam eden Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, ABD ve İngiltere'nin Yemen'deki saldırılarına karşılık vermekte tereddüt etmeyeceklerini ifade ederek, Kızıldeniz'den geçen ABD ve İngiliz gemilerinin kendileri için "meşru hedefler" olduğunu yineledi.

İran'dan İngiltere'ye nota: Büyükelçi Bakanlığa çağırıldı Haberi Görüntüle

"ZULÜM BİTENE KADAR BURADAYIZ"

Sözlerine devam eden Seri, Husilerin, dini, ahlaki ve insani görevlerinin gereği olarak, İsrail'in Kızıldeniz ve Umman Denizi'ndeki gemilerini veya bağlantılı gemileri işgal altındaki Filistin'in (İsrail) limanlarına yönelmesini engelleme kararını, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıları sona erip bölgedeki abluka bitene kadar uygulamaya devam edeceğini kaydetti.

Almanya'da hükümete protesto: 'Almanya finanse ediyor, İsrail bombalıyor' Haberi Görüntüle

KIZILDENİZ'DEKİ DURUM NE?

"İsrail'e giden tüm gemileri vuracağız" diyerek Filistin halkına destek veren Yemen ordusu, 31 Ekim 2023'te Yemen açıklarında İsrailli şirketlere bağlı olduğunu belirttikleri ticari gemilere el koymaya, bazılarına da dron ve füzelerle saldırılar düzenlemeye başladı.

Soykırımcı İsrail'in destekçilerinden KFC, Gazzelilerin acılarıyla dalga geçti: Tepkiler üzerine... Haberi Görüntüle

ABD DEVREYE GİRDİ

Öte yandan yaşanan gelişmeler sonrası ABD güçleri, birçok kez Yemen'den atılan füze ve kamikaze dronları düşürdüğünü duyurdu.

ABD'den Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecine destek: 'Barış anlaşması... Haberi Görüntüle

KIZILDENİZ'DE FAALİYET DURDU

Yemen ordusunun Kızıldeniz'deki operasyonlarından sonra çok sayıda gemicilik şirketi, bölgedeki seferlerini durdurma kararı aldı.

Uçan taksi hizmeti resmen başlıyor! Dünyada ilk şehir olacak Haberi Görüntüle

HAÇLI DONANMASI KURULDU

7 Ekim'den bu yana İsrail'e maddi ve askeri tüm desteği veren ABD, Kızıldeniz'de siyonistlere yalnız bırakmadı. ABD 18 Aralık 2023'te bir grup ülkenin katılımıyla Husi güçlere karşı "Refah Muhafızı Operasyonu" adında çok uluslu "deniz görev gücü" oluşturulduğunu açıkladı.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0


Loading