Yandex Metrica

Kimyasal madde çevreye saçılmıştı! Biden'dan çevre felaketinin yaşandığı bölgeye ziyaret! O iddialar üzerine su içti!

Kimyasal madde çevreye saçılmıştı! Biden'dan çevre felaketinin yaşandığı bölgeye ziyaret! O iddialar üzerine su içti!

ABD Başkanı Biden, geçen sene yaşanan tren kazasında zehirli kimyasallardan etkilenen East Palestine bölgesini ziyaret etti ve suyun zehirli olduğu iddialarını çürütmek için bir bardak su içti.

Dünya

17.02.2024, 18:54

ABD Başkanı Joe Biden, geçen yıl tren kazasında yayılan kimyasallardan etkilenen Ohio eyaletinin East Palestine bölgesini ziyaret ederek halkla buluşarak dayanışma mesajı verdi. 

İran intiham hazırlıklarına başladı: GPS'ler imha ediliyor! Tel Aviv İHA ve balistik füzelerini uçuramayacak İran intiham hazırlıklarına başladı: GPS'ler imha ediliyor! Tel Aviv İHA... Haberi Görüntüle

KAMERALAR ÖNÜNDE SU İÇTİ 

Kasabanın yeniden ihyası için çalışma yürüttüklerini kaydeden Biden, birçok sosyal ve ekonomik programla bölgeyi yeniden kalkındıracaklarını ifade etti. Biden, bölgedeki temizleme çalışmaları sonucu suyun artık temiz olduğuna inandığını söyleyerek kameralar önünde bir bardak su içti. Beyaz Saray da Biden'ın bölgedeki suyu içme konusunda bir endişesi olmadığını duyurdu.

İsrail'de bu kez de seçim tartışması: Gantz'ın erken seçim çağrısına Netanyahu'dan ret İsrail'de bu kez de seçim tartışması: Gantz'ın erken seçim çağrısına... Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU? 

ABD'nin Ohio eyaletinin East Palestine kasabası yakınlarındaki demir yolunda kimyasal madde taşıyan 150 vagonlu trenin 50 vagonunun 3 Şubat'ta raydan çıkarak patlaması sonucu kimyasal madde çevre felaketine neden olmuştu.

Patlamalar sonrası çevreye yüksek miktarda zehirli kimyasalın yayılmasıyla bölge sakinlerinin tahliyesine karar verilmişti. Hadisenin ardından bölge sakinlerinde baş ağrısı, göz yanması, öksürük ve halsizlik gibi şikayetler ile hayvan ölümlerine rastlanıldığı haberleri medyada yer almıştı. 

Kazaya karışan trenin bağlı bulunduğu Norfolk Southern adlı şirket yaptığı açıklamada, alanı çevreye duyarlı şekilde temizlediklerini, bölge halkına kazadan kaynaklı kayıplar için maddi yardım yaptıklarını duyurmuştu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Dünya


Loading