SON DAKİKA
Katliamı savundu: İsrailli iş adamından Filistin'e destek veren başkana tehdit!

Katliamı savundu: İsrailli iş adamından Filistin'e destek veren başkana tehdit!

Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic'e Filistin'e olan destekleri sebebiyle İsrailli işadamı Amir Gross Kabiri tarafından "Asla unutmayacağız ve affetmeyeceğiz" sözlerinin yazıldığı tehdit notu ve bir İsrail bayrağı gönderildi.

Dünya

23.01.2024, 21:45

Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic, İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamlarını kınadığı gerekçesiyle kendisini tehdit ettiği iddiasıyla İsrailli iş insanı Amir Gross Kabiri polise şikayette bulundu. 

Avrupa Birliği, TikTok hakkında resmi soruşturma başlattı! Haberi Görüntüle

"SÖZLÜ ŞİDDET GÖRÜYORUM"

 Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic, X hesabından yaptığı açıklamada, birkaç aydır İsrailli iş insanı Amir Gross Kabiri tarafından sözlü şiddet gördüğünü belirterek "Belediye Başkanı olarak şiddetin her türlüsüne karşı verilen mücadeleye destek verdim, özellikle de kadınlara yönelik. Şimdi ben de şiddet mağduru haline geldim." dedi. Gönderilen notta, "Asla unutmayacağız ve affetmeyeceğiz" açıklamasına yer verdi. 

Son dakika: Pakistan seçimlerini İmran Han destekli bağımsızlar kazandı Haberi Görüntüle

"İŞ İNSANININ HEDEFİ HALİNE GELDİM"

Tehdtlerin ve szölü tacizlerin özellikle İsrail Bağımsızlık Günü  kapsamında istenilen bazı talepleri "provokatif" bulduğu gerekçesiyle reddetmesinden bu yana söz konusu iş insanının hedefi haline geldiğini belirten Karic, şu açıklamalarda bulundu;

Mısır medyası: Gazze'de ateşkes için dörtlü toplantı Kahire'de gerçekleştirildi Haberi Görüntüle

"ÖLDÜRÜLEN ÇOCUK RESİMLERİ GÖNDERDİ"

"Şahsın saldırıları Filistin'deki masum sivillerin öldürülmesine karşı paylaşımlar yapmam üzerine daha da arttı. O günden itibaren Amir Gross Kabiri, gerek açık şekilde gerekse kişisel mesaj atarak öldürülen çocuk resimleri gönderdi, beni Hamas'ı desteklemekle suçladı, Gazze'deki sivillerin öldürülmesine karşı çıktığım için şahsıma suçlamalar yöneltti."

Son dakika... BM'den Refah açıklaması: 'Dünya buna izin vermemeli' Haberi Görüntüle

POLİSE ŞİKAYET ETTİ 

Karic, tarafına ulaşan tüm tehdit mesajlarının ardından bir tepki vermesi gerektiğini vurgulayarak, söz konusu İsrailli iş insanını Bosna Hersek Federasyonu Polisine şikayet ettiğini kaydetti.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'tan Gazze değerlendirmesi: 'Gazze bir ölüm bölgesi... Haberi Görüntüle

İSRAİL'İN SOYKIRIMINA KARŞI

Evli ve 3 yaşında bir oğlu olan Belediye Başkanı Karic, İsrail Bağımsızlık Günü'nde başkent Saraybosna’nın sembollerinden tarihi Vijecnica Kütüphanesi binasına İsrail bayrağının yansıtılmasına ve kutlamalar çerçevesinde sözlerinde Kudüs’teki Tapınak Tepesi’nin Yahudiler tarafından ele geçirileceğine ilişkin ifadeler yer aldığını söylediği "Yeruşalayim şel Zahav (Altın Kudüs)" isimli şarkının çalınmasına izin vermemişti.İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını her fırsatta kınayan Karic, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla masum sivillere ve çocuklara yönelik yapılan saldırıların sona ermesi çağrısında bulunmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading