Yandex Metrica

Katil İsrail'den insanlık dışı talep: Girişler sınırlandırılsın

Katil İsrail'den insanlık dışı talep: Girişler sınırlandırılsın

Aylardır Gazze'de soykırım yapan ve 30 binden fazla insanı katleden İsrail'de aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir, Polis Komiseri Kobi Shabtai’den, Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya yalnızca birkaç bin Müslümanın girmesine izin verilmesini talep etti.

Dünya

17.03.2024, 00:27

7 Ekim Cumartesi sabahından bu yana ABD'nin koşulsuz desteğini arkasına alarak Gazze'de aylardır soykırım yapan ve 30 binden fazla masum Filistinliyi katleden İsrail'in saldırılarında 4 ay geride kalırken terör devletinden Ramazan ayı öncesi insanlık dışı bir talep geldi.

İsrail'de aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir, Polis Komiseri Kobi Shabtai’den, 11 ayın sultanı olan milyonlarca müslümanın dört gözle beklediği Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya yalnızca birkaç bin Müslümanın girmesine izin verilmesini talep etti.

İşgalciler Gazze'ye gönderilen yardımlardan rahatsız: İsrail, UNICEF aracını vurdu İşgalciler Gazze'ye gönderilen yardımlardan rahatsız: İsrail, UNICEF aracını vurdu Haberi Görüntüle

''MESCİD-İ AKSA'YA GİRİŞLER SINIRLANDIRILSIN''

İsrail’in Maariv gazetesinin haberine göre, Ben-Gvir, dün Komiser Shabtai ile bir toplantı gerçekleştirdi. Ben-Gvir, yapılan toplantıda, Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanların sayısını sadece birkaç bin ile sınırlamanın doğru olduğunu savundu. Söz konusu toplantıda polisin “karışıklık çıkması durumunda hızlı bir şekilde müdahale edebileceği” görüşü savunuldu.

Dünyada kaç milyon köpek var? Köpekler insanlar olmadan hayatta kalabilir mi? Dünyada kaç milyon köpek var? Köpekler insanlar olmadan hayatta kalabilir... Haberi Görüntüle

BUGÜN TOPLANTI YAPILACAK

Söz konusu haberde, “İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bugün, Mescid-i Aksa'da Ramazan ayı boyunca kısıtlamalar konusunda Ben Gvir, Shabtai, ordu ve istihbarat yetkililerinin katılımıyla bir toplantı yapması bekleniyor.” ifadelerine yer verildi.

Polonya'dan Rusya'ya nükleer tehdidi! Olasılıklara hazırız Polonya'dan Rusya'ya nükleer tehdidi! Olasılıklara hazırız Haberi Görüntüle

ORGANİZASYON YAPILMADI HENÜZ

İsrail'deki güvenlik teşkilatı ve siyasi makamlar, Müslümanların Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya girişinin nasıl organize edileceğine henüz karar vermedi.

Türkiye'den yeni NAVTEX! Yunan basını korku ile duyurdu: 23 Yunan adası tehlikede... Türkiye'den yeni NAVTEX! Yunan basını korku ile duyurdu: 23 Yunan... Haberi Görüntüle

CUMA ZULMÜ

Hatırlanacağı üzere İsrail polisi, 7 Ekim 2023'ten bu yana başta cuma günleri olmak üzere Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişlerine kısıtlama getirirken Müslümanlara zulmedip ibadet etmelerine engel oluyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading