SON DAKİKA
Katil İsrail, Binlerce Filistinliyi yurtsuz bıraktı! İşte katliamın acı bilançosu

Katil İsrail, Binlerce Filistinliyi yurtsuz bıraktı! İşte katliamın acı bilançosu

İsrail savaş uçakları ve topları, Gazze Şeridi'ne yönelik savaşın ikinci ayına girerken kentin çeşitli bölgelerinde sivil vatandaşların evlerini hedef aldı, aralarında çocuklar ve kadınların olduğu onlarca sivil Filistinlinin ölümüne neden oldu.

Dünya

23.01.2024, 21:40

İsrail savaş uçakları ve topları, Gazze Şeridi'ne yönelik savaşın ikinci ayına girerken şehrin çeşitli bölgelerinde okul, hastane, cami, mülteci kampı ve yerleşim yerlerini hedef aldı. Başbakan Binyamin Netanyahu'nun katil ordusu, aralarında çocuklar ve kadınların olduğu onlarca sivil Filistinlinin ölümüne neden oldu. 7 Ekim’den bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısı 10 bini geçerken Gazze halkının yüzde 70'i evlerinden ayrılmak zorunda kaldı.

Netanyahu'nun savaş sonrası Gazze planı ifşa oldu Haberi Görüntüle

GAZZE HALKININ YÜZDE 70'İ YERLERİDNEN OLDU

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, düzenlediği basın toplantısında, Gazze Şeridi'nde yaşayanların yüzde 70'inin yerlerinden edildiğini söyledi.

Macaristan'da 'çocuk istismarına af' krizi: Yeni Cumhurbaşkanı Tamas Sulyok oldu Haberi Görüntüle

HER 1 SAATTE 15 ŞEHİT KABUL EDİLİYOR

Halkın yaklaşık yüzde 2'sinin ölüm ya da yaralanma şeklinde İsrail saldırılarına maruz kaldığını belirten Maruf, şu ifadeleri kullandı;

"İsrail saldırıları başladığından bu yana Gazze'deki hastaneler her 1 dakikada bir yaralı ve her 1 saatte 15 şehit kabul ediyor. Bunların ortalaması ise 6'sı çocuk ve 5'i kadın olmak üzere her bir saatte hastaneye getiriliyor." 

İşgalciler yasta: Kassam Tugayları bir İsrailli binbaşıyı daha öldürdü Haberi Görüntüle

Zelenski açıkladı: Ukrayna Bakhmut'tan çekiliyor! Putin zafer ilan etti! Haberi Görüntüle

30 BİN TON PATLAYICI ATILDI

"Gazze'ye 30 bin ton patlayıcı atıldı, her 1 kilometreye 82 ton patlayıcı düşüyor." diyen Maruf, kentteki hastanelerin yarısının ve ilk yardım merkezlerinin yüzde 62'sinin hizmet dışı kalarak çalışmalarını durdurduğunu vurguladı.

Biden gaf halkasına bir yenisini daha ekledi: Putin ve Şi’yi... Haberi Görüntüle

CAMİLERİN YÜZDE 14'Ü ZARAR GÖRDÜ

Maruf, kentteki okulların yüzde 33'ünün saldırılardan hasar gördüğünü, yaklaşık yüzde 9'unun hizmet dışı kaldığını, camilerin ise yüzde 14'ünün zarar gördüğünü, yüzde 5'inin de tamamen yıkıldığını dile getirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading