Yandex Metrica

Kassam Tugayları'ndan İsrail'e Refah'ta ağır darbe: Çok sayıda işgalci asker öldü

Kassam Tugayları'ndan İsrail'e Refah'ta ağır darbe: Çok sayıda işgalci asker öldü

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, İsrail'in saldırı başlattığı Refah'ta operasyon düzenledi. Kassam Tugayları, İsrail güçlerinin bulunduğu tuzaklanmış evin patlatıldığını çok sayıda işgalcinin öldüğünü duyurdu. 

Dünya

28.05.2024, 23:57

Gazze Şeridi'ndeki Refah kentine yönelik operasyon başlatan soykırımcı İsrail ordusu direnişle karşılaştı. Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta bubi tuzağı kurulan bir evin patlatıldığını, İsrail güçlerinden ölen ve yaralananlar olduğunu açıkladı.

Soykırımcı İsrail ordusunun işgal girişimine karşı direniş gösteren Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri gelişmelere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya ile güneyindeki Refah ekseninde İsrail ordusuna ait bir tank ile bazı birliklerin hedef alındığı ifade edildi.

Seri katilin milyon dolarlık oyun alanı: Lüks malikaneye binlerce insan gömüp üzerlerinde yaşamış Seri katilin milyon dolarlık oyun alanı: Lüks malikaneye binlerce insan... Haberi Görüntüle

İŞGALCİLER HAVAN TOPLARIYLA VURULDU

İsrail askerlerinin içinde bulunduğu Refah'ın güneyindeki Şuut Mülteci Kampı'ndaki bir evin daha önceden yerleştirilen bombalarla patlatıldığı, evde bulunan İsrail özel güçlerinden ölen ve yaralananlar olduğu kaydedilen açıklamada, Yabna Mülteci Kampı'nın güneyine konuşlanan İsrail güçlerinin de havan toplarıyla vurulduğu belirtildi. Cibaliya Mülteci Kampı kuzeyindeki Alemi bölgesinde ise İsrail ordusuna ait "Merkava" tipi tankın "Yasin-105" roketiyle hedef alındığı aktarıldı.

Soykırımcı İsrail ordusuna karşı Gazze Şeridi'nde savaşan Kudüs Seriyyeleri ise Refah'ın güneyindeki Selahaddin Kapısı çevresine giren İsrail askerleri ve araçlarının havan topuyla bombalandığı bilgisini paylaştı. Cibaliya Mülteci Kampı doğusunda yer alan İsrail askerleri ve teçhizatının havan toplarıyla sistemli şekilde hedef alındığı ifade edildi.

HIMARS askeri kampı füze yağmuruna tuttu: Gizemli üs yerle bir edildi! HIMARS askeri kampı füze yağmuruna tuttu: Gizemli üs yerle bir... Haberi Görüntüle

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE 7 EKİM SONRASI

İşgalci İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle Aksa Tufanı operasyonunu başlatan Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi. İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı. İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328'i çocuk, 10 bin 171'i kadın olmak üzere 36 bin 96 Filistinli öldürüldü, 81 bin 136 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading