Yandex Metrica

Kassam Tugayları 10 yılık esirlerin fotoğraflarını paylaştı ve sordu: '7 Ekim esirleri de onlar kadar kalacak mı?'

Kassam Tugayları 10 yılık esirlerin fotoğraflarını paylaştı ve sordu: '7 Ekim esirleri de onlar kadar kalacak mı?'

İzzeddin el-Kassam Tugayları, 2014 yılında İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar sırasında esir aldığı 4 İsraillinin fotoğraflarını yayınladı. Yayınlanan videolu mesajda İsrail'e seslenn Kassam Tugayları, 7 Ekim esirleri de onlar kadar esir kalacak mı?" diye sordu.

Dünya

25.05.2024, 02:06

Filistin direniş hareketi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, yeni bir video mesaj yayınladı. Mesajda 2014 yılında İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılar sırasında esir alınan 4 İsraillinin fotoğraflarına yer veren Kassam Tugayları,  "Hükümetleri ve ordularının onları ihmal ettiği ve unuttuğu gibi, halkları ve aileleri de onları unuttu mu? 7 Ekim esirleri de onlar kadar esir kalacak mı?" diye sordu. 

Oron Shaul, Hadar Goldin, Avraham Mengistu ve Hişam es-Seyyid isimli esirlerin fotoğraflarının yer aldığı videonun sonunda ise "Vakit tükeniyor ve hükümetiniz yalan söylüyor." ifadesine yer verildi.

Yunan gemisi balistik füze ile vuruldu: Komşuya Kızıldeniz'de büyük şok Yunan gemisi balistik füze ile vuruldu: Komşuya Kızıldeniz'de büyük şok Haberi Görüntüle

GAZZE'DE SON DURUM

İsrail, 7 Ekim'den bu yana Gaze'de 36 bine yakın Filistinli sivili katletti. Katledilen Filistinlilerin 24 binden fazlasını kadın ve çocuklar oluşturuyor. Ayrıca enkaz altında kalan ve ulaşılamayan binlerce cesedin olduğu tahmin ediliyor. Bölgede 80 bini aşkın yaralı sağlık hizmetlerinden mahrum bir biçimde yaşama tutunmaya çalışıyor. Güvenli yer arayışında olan Filistinlilerin 1,9 milyondan fazlası zorla göç ettirilmiş durumda. 

İsrail, 25 Mart'ta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde alınan ateşkes kararına uymuyor. Bu karara rağmen saldırılarına devam eden işgal güçlerine şimdiye kadar herhangi bir yaptırım uygulanmış değil. Uluslararası toplum, sivil ölümleri artıracak Refah saldırısıyla ilgili İsrail ordusuna uyarıda bulunuyor. İsrail, bir süredir sivillerin son sığınağı olan Refah'a saldırmak için hazırlık yapıyor. Şu an Refah'a 1,5 milyondan fazla Filistinli sığınmış durumda. İsrail makamlarına göre Gazze Şeridi'nde bazıları hayatta, bazıları ölü 130'dan fazla İsrailli esir bulunuyor. Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında öldürülen İsrailli esirlerin sayısının 70'i geçtiğini duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

1

1

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading