Yandex Metrica

Sitede Ara

Kanser aşısı geliyor! Rus Lider Putin duyurdu: Çalışmalarda son dönemece girildi

Kanser aşısı geliyor! Rus Lider Putin duyurdu: Çalışmalarda son dönemece girildi

Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir forumda konuşan Putin, tıp alanında devrim yaratma potansiyeli taşıyan bir iddia ortaya attı. Putin, "Kanser aşışı olarak bilinen, kansere yönelik aşılar ve bağışıklık sistemini düzenleyici yeni nesil ilaçlar üretmeye yaklaştık." dedi.

Dünya

24.02.2024, 09:40

Tüm dünyada milyonlarca ölüme neden olan kanser hastalığına karşı çalışmalar devam ederken, Rusya Devlet Başkanı Putin'den heyecanlandıran bir açıklama geldi. 

Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden kaçtı Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden... Haberi Görüntüle

PUTİN'DEN KANSER AŞISI AÇIKLAMASI

Kanser aşısına ilişkin Rusya'nın başkenti Moskova'da Gelecek Teknolojileri Forumu'nda açıklamalarda bulunan Putin, kanser hastalığına yönelik yapılan aşı çalışmalarının olumlu yönde ilerlediğini bildirdi. 

Akıllara durgunluk veren tehdit: Batı artık hiç olmadığı kadar tehlikede... Akıllara durgunluk veren tehdit: Batı artık hiç olmadığı kadar tehlikede... Haberi Görüntüle

"ÇOK YAKINDA"

Rusya'da çalışma gösteren bilim insanlarının hastaların kullanımına sunulabilecek kanser aşısı üretmeye yakın olduklarını belirten Putin, "Kanser aşışı olarak bilinen, kansere yönelik aşılar ve bağışıklık sistemini düzenleyici yeni nesil ilaçlar üretmeye yaklaştık" ifadelerini kullandı.

İnsanlığın yeni kâbusu! Et yiyen bakteri ölüm saçıyor: Türkiye'ye gelmesi an meselesi! İnsanlığın yeni kâbusu! Et yiyen bakteri ölüm saçıyor: Türkiye'ye gelmesi... Haberi Görüntüle

"KONTROL ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Sözlerine devameden Rusya Devlet Başkanı Putin, "Umarım çok yakında bireysel tedavi yöntemleri olarak etkili bir şekilde kullanılırlar" şeklinde konuştu.

Ayrıca Putin, Rusya'daki kanser vakalarının kontrol altına alınması için de çalışmalarını sürdürdüklerini aktararak, 500'den fazla kanser kliniğin bu konuda aktif olarak çalıştığını ekledi.

Balkanlarda ne oluyor? Rusya'dan destek alan Sırplar Bosna'yı parçalamayı mı hedefliyor? Balkanlarda ne oluyor? Rusya'dan destek alan Sırplar Bosna'yı parçalamayı mı... Haberi Görüntüle

BIONTECH'İN HEDEFİ: 2030

Öte yandan kanser aşısına ilişkin bir diğer açıklamada, Uğur Şahin ve Özlem Türeci çiftinin kurduğu BioNTech'den geldi. İngiltere, BioNTech ile 2030 yılına kadar 10 bin hastaya ulaşmayı hedefleyen "kişiselleştirilmiş kanser tedavileri" sağlayan klinik denemeler başlatmak üzere bir anlaşma imzalamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading