Yandex Metrica

Kahramanmaraş'taki 7,4'lük deprem Suriye'yi de vurdu: En az 574 ölü ve yüzlerce yaralı var

Kahramanmaraş'taki 7,4'lük deprem Suriye'yi de vurdu: En az 574 ölü ve yüzlerce yaralı var

Son dakika haberleri... Kahramanmaraş'taki 7,4'lük deprem Suriye'yi de vurdu. Depremin ardından en az 574 kişi hayatını kaybetti, 639 yaralı var.

Dünya

23.01.2024, 20:24

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Deprem, toplamda 10 kenti vurdu. 7,7 büyüklüğündeki deprem, Mısır, Lübnan, Suriye, KKTC, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Irak'ta da güçlü bir şekilde hissedildi.

D-8 tarihinde bir ilk! Türkiye ev sahipliği yapacak: Toplantı 8 Haziran'da İstanbul'da D-8 tarihinde bir ilk! Türkiye ev sahipliği yapacak: Toplantı 8... Haberi Görüntüle

DEPREM ORTA DOĞU'DA DA HİSSEDİLDİ

Mısır'ın başkenti Kahire ve çevresinde hissedilen deprem yaklaşık 30 saniye kadar sürerken halk arasında büyük endişe yarattı. Lübnan'ın başkenti Beyrut başta olmak üzere, ülkenin tümünde hissedilen depremden dolayı evlerinden çıkan birçok kişi geceyi arabalarında geçirdi.

Irak'ın başkenti Bağdat ve Diyala'da da hissedilen deprem sebebiyle insanlar can güvenliği endişesiyle evlerinden çıktı.

Türk İHA'larını kör edip hedef şaşırtacaklarmış: Yunanlar savaşa hazırlanıyor Türk İHA'larını kör edip hedef şaşırtacaklarmış: Yunanlar savaşa hazırlanıyor Haberi Görüntüle

Elon Musk- Apple savaşları başladı! Yapay zeka çatışması krize yol açtı: Yasaklarım... Elon Musk- Apple savaşları başladı! Yapay zeka çatışması krize yol... Haberi Görüntüle

DEPREM, SURİYE'Yİ DE VURDU: EN AZ 574 ÖLÜ

Deprem güçlü bir şekilde Suriye'nin başkenti Şam'da, Lazkiye'de Halep'te ve ülkenin kuzeyindeki birçok bölgede hissedildi. Deprem nedeniyle Halep, Hama ve Lazkiye'de deprem nedeniyle en az 427 kişi hayatını kaybetti. 639 fazla vatandaş da yaralandı.

Eurofighter hamlesi Yunan'ı korkuttu: Türkiye, 40 savaş uçağıyla Yunan F-35'ini geçmek istiyor Eurofighter hamlesi Yunan'ı korkuttu: Türkiye, 40 savaş uçağıyla Yunan F-35'ini... Haberi Görüntüle

EN AZ 20 BİNA ÇÖKTÜ

Suriye devlet haber ajansı SANA'nın haberine göre, depremde Halep, Hama ve Lazkiye illerinde 237 kişi hayatını kaybetti, 639 kişi yaralandı. İl genelinde en az 20 binanın çöktüğü ya da ağır hasar aldığı tespit edildi. Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde de onlarca bina yıkıldı veya hasar gördü. Arama kurtarma ekipleri enkaz altındaki ailelere ulaşmaya çalışıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading