Yandex Metrica
SON DAKİKA
Japonya safını seçti! PKK'yı terör listesinden çıkardı!

Japonya safını seçti! PKK'yı terör listesinden çıkardı!

Geçmişi katliam ve soykırım ile dolu olan Japonya, Türkiye'yi karşısına aldı. Japonya'nın iç istihbarat servisi Kamu Güvenliği İstihbarat Ajansı (PSIA), resmi internet sitesinde terör örgütlerini sıraladığı listeden, PKK'yı çıkardı.

Dünya

21.02.2024, 02:52

1937'de 300.000 kadar sivil ve silahsız Çinlinin ölümü ve 80.000 kadar kadının tecavüzcüsü olarak anılan Japonya, Türkiye'yi karşısına aldı. ABD'ye şirin gözükmek için onun oyuncağı olan PKK'yı terör listesinden çıkaran asya ülkesi tepkilere neden oldu.

Soykırım destekçisi Almanya Başbakanı Scholz hakkında suç duyurusu: İsrail'e yardım... Haberi Görüntüle

PKK'YI TERÖR LİSTESİNDEN ÇIKADI

Terör örgütü PKK yandaşlarının örgüt paçavralarıyla eylem yaptığı Japon'ya'da istihbarat birimi PKK'yı terör listesinden çıkardı. Japonya'nın iç istihbarat servisi Kamu Güvenliği İstihbarat Ajansı (PSIA), resmi internet sitesinde terör örgütlerini sıraladığı listeden, PKK'yı çıkardı.

Gazzeliler açlıktan ölüyor! Filistinli gazeteci Gazze'deki kıtlığı haykırdı: Yiyecekleri uçaktan... Haberi Görüntüle

LİSTEDE BİRÇOK ÖRGÜT VAR

Japonya istihbaratının terör listesinde, El Kaide ve IŞİD başta olmak üzere birçok terör örgütü yer alırken, önceki yıllarda "uluslararası büyük terör örgütü" olarak nitelendirdiği PKK bu yıl listeye alınmadı.

Dünya medyası KAAN'ı öve öve bitiremedi: Gökyüzündeki yeni savaşçı Haberi Görüntüle

BEBEK KATİLİNE DESTEK VEREN ÜLKELER

Bebek katili PKK'yı terör örgütü olarak tanımayan ülkeler listesine Japonya'da eklendi. Rusya, Çin, Hindistan, İsviçre, Mısır, İsrail, Tunus, Suudi Arabistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmeyen ülkeler arasında. 

Zelenski ilk defa sayı verdi! Rusya-Ukrayna savaşında kaç askerin hayatını... Haberi Görüntüle

PKK YUVASI JAPONYA

PKK propagandasının merkezi haline gelen Japonya, son olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay gündem olmuştu. PKK terör örgütü yandaşları propaganda şarkılarıyla meydanda halay çekmişti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ning Gazze hakkında konuştu: 'İki devletli... Haberi Görüntüle

"BU KORKUNÇ"

Japonya'da düzenlenen PKK eylemlerine dikkat çeken Japon gazeteci Ishii Takaaki, “Japonya'da festival düzenlediler ve PKK bayrakları salladılar. Türk askerlerinin terör örgütü tarafından şehit edilmesini öven şarkılar söyleyip dans ettiler. Bu korkunç sahneden haberim yoktu.” ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading