Yandex Metrica

İsveç'te Türk camisine taşlı saldırı! Arkasında PKK mı var?

İsveç'te Türk camisine taşlı saldırı! Arkasında PKK mı var?

İsveç'in Jönköping kentindeki İsveç Diyanet Vakfına bağlı bir Türk camisine taşlı saldırı düzenlendi. Daha önce iki kez daha saldırıya uğrayan caminin PKK sempatizanlarının hedef aldığı şüphesi var.

Dünya

23.01.2024, 22:12

İsveç'in Jönköping kentindeki Diyanet İşleri Başkanlığı İsveç Diyanet Vakfı'na bağllı Türk camisi taşlı saldırıya uğradı. Vakıf yöneticilerinden Mehmet Özer, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, taşlı saldırıyı cuma namazına gidince fark ettiklerini söyledi.

Hamas'tan İsrail'e ateşkes şartı: 'Net bir tutum olmazsa anlaşma yapılmayacak' Hamas'tan İsrail'e ateşkes şartı: 'Net bir tutum olmazsa anlaşma yapılmayacak' Haberi Görüntüle

3 AY İÇİNDE 3'ÜNCÜ SALDIRI

Özer, "Olay, polis ve gerekli yerlere bildirildi. Bu son 3 ay içinde camimize yapılan üçüncü saldırı. Şikayetimizi yapıyoruz ama daha önce yapılan şikayetlerden bir netice alınmadığı gibi bundan da fazla ümitli değiliz." dedi.

Top İsrail'de: Hamas, ateşkes planına dair cevabını Mısır ve Katar'a iletti Top İsrail'de: Hamas, ateşkes planına dair cevabını Mısır ve Katar'a... Haberi Görüntüle

IRKÇILAR MI, TERÖRİSTLER Mİ?

Saldırıda mutfak camının kırıldığına işaret eden Özer, ırkçılardan şüphelendiklerini kaydetti. Bazı Türk kökenli vatandaşlar ise saldırının arkasında PKK/YPG sempatizanlarının olabileceğini söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading