Yandex Metrica

Sitede Ara

İsveç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı doğruladı: Yüz yüz arkasındayız

İsveç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı doğruladı: Yüz yüz arkasındayız

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Türkiye ile yapılan anlaşmaya ve iadelerle ilgili sözleşmeye uyacaklarını söylerken ''Anlaşmanın yüzde yüz arkasındayız" dedi. 

Dünya

23.01.2024, 19:29

İspanya'nın başkenti Madrid'de yapılan dörtlü zirvenin ardından Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında üçlü muhtıra imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Diplomatik zafer" olarak nitelendirdiği muhtırayla birlikte iki ülke, terör örgütlerine destek sağlamayacaklarını taahhüt etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin sözleri yerine getirmediği takdirde gereğini yapacaklarını söyledi.

Akdeniz kıyıları şokta: Uzmanlar gizemli sesin kaynağı araştırılıyor! Deprem mi, patlama mı? Akdeniz kıyıları şokta: Uzmanlar gizemli sesin kaynağı araştırılıyor! Deprem mi,... Haberi Görüntüle

''SÖZLEŞMEYE UYACAĞIZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç'in üyeliği için ''73 teröristin iadesi konusunda söz verdiğine ilişkin ifadelerini İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, doğruladı. İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Almedalen Politika Formu'nda yaptığı açıklamada, söz konusu anlaşmanın içeriği hakkında bilgi vermeyeceğini belirterek, "Türkiye ile yapılan anlaşmaya ve iadelerle ilgili sözleşmeye uyacağız. Anlaşmanın yüzde yüz arkasındayız" dedi. 

Akdeniz'de gemi kazası: 11 ölü 64 kişi hala kayıp Akdeniz'de gemi kazası: 11 ölü 64 kişi hala kayıp Haberi Görüntüle

''ENDİŞELENMENİZE GEREK YOK''

Terör faaliyetlerine karışmayanların endişe etmesine gerek olmadığını söyleyen Andersson, "İsveç vatandaşı olanlar ulusal ve uluslararası hukuka göre iade edilemeyecek. Terör faaliyetlerine katılmadıysanız endişelenmenize gerek yok." ifadelerini kullandı.

Andersson, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreçleri hakkında Türkiye ile imzalanan üçlü muhtırada, Türkiye'ye büyük tavizler verildiği ve kamuoyunda sert eleştiriler aldığı konusundaki sorulara ise cevap vermedi.

Ateşkes anlaşmasında Hamas'tan yeni talep! Türkiye ayrıntısında dikkat Ateşkes anlaşmasında Hamas'tan yeni talep! Türkiye ayrıntısında dikkat Haberi Görüntüle

''ERDOĞAN'IN ÖNÜNDE EĞİLMEK HİÇ HOŞ DEĞİLDİ''

Anlaşma sonrası Aftonbladet yazarı Gazeteci Wolfgang Hansson, "Erdoğan’ın önünde eğilmek hiç de hoş değildi. Çok küçültücüydü. Beklentim o ki; İsveç'in ödediği geçici bir bedel olsun" sözleriyle hükümete yüklendi.

İstanbul'da karıştığı ölümlü kaza sonrası ABD'ye kaçırılan Timur Cihantimur hakkında karar verildi İstanbul'da karıştığı ölümlü kaza sonrası ABD'ye kaçırılan Timur Cihantimur hakkında... Haberi Görüntüle

''DİZ ÇÖKÜP DİŞ FIRÇASIYLA BOYAMASI...''

Expressen yazarı Magnus Falkehed da "Bizim Başbakanımızın diz çöküp Erdoğan'ın ayakkabılarını diş fırçasıyla boyaması, İsveç'in Ukrayna'ya dönmemesi için anlaşılabilir." ifadesini kullandı.

Elon Musk- Apple savaşları başladı! Yapay zeka çatışması krize yol açtı: Yasaklarım... Elon Musk- Apple savaşları başladı! Yapay zeka çatışması krize yol... Haberi Görüntüle

''İSVEÇ İÇİN UTANÇ VERİCİ''

Eski Sosyal Demokrat hükümetinin Kalkınma Bakanı Pierre Schori ise "Türkiye ile yapılan bu anlaşma, İsveç için utanç verici." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading