Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrailli vekilden Netanyahu yönetimine sert tepki: 'Soykırım suçluları mahkemeye'

İsrailli vekilden Netanyahu yönetimine sert tepki: 'Soykırım suçluları mahkemeye'

İsrailli Milletvekili Ofer Cassif, ülkesinin Gazze Şeridi'ndeki Refah kentine yönelik saldırısına sert tepki gösterdi. Cassif, "Refah'ta katliam. Gazze'nin soykırım suçluları mahkemeye." ifadelerini kullandı. 

Dünya

27.05.2024, 01:28

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah'a yönelik saldırıya bir tepki de İsrail Parlamentosundan geldi. Muhalif Ortak Liste Partisi Milletvekili Ofer Cassif, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) Gazze'ye saldırıları durdurma kararına rağmen Tel Aviv yönetiminin Gazze'nin Refah bölgesine saldırmasına tepki gösterdi.

Güney Kafkasya'da gerginlik: Ermenistan askerleri Azerbaycan mevzilerine ateş açtı Güney Kafkasya'da gerginlik: Ermenistan askerleri Azerbaycan mevzilerine ateş açtı Haberi Görüntüle

"GAZZE'NİN SOYKIRIM SUÇLULARI MAHKEMEYE"

İsrail ordusunun Refah'ta daha önce "güvenli bölge" olarak ilan ettiği çadır kenti vurmasına tepki gösteren İsrail milletvekili Cassif, X hesabından yaptığı açıklamada, "Refah'ta katliam. Gazze'nin soykırım suçluları mahkemeye." ifadelerini kullandı. Cassif, Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Kerim Han'ın 20 Mayıs'ta, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant hakkında "yakalama kararı" başvurusuna atıfta bulunarak, sorumluların yargılanmasını talep etti.

Hamas'tan ABD'ye ateşkes tepkisi: 'Blinken çözümün değil sorunun bir parçası' Hamas'tan ABD'ye ateşkes tepkisi: 'Blinken çözümün değil sorunun bir parçası' Haberi Görüntüle

UAD'NİN GAZZE KARARI

Güney Afrika'nın açtığı soykırım davasının ardından Birleşmiş Millerler'in (BM) yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (UAD) ise 24 Mayıs'ta aldığı tedbir kararlarında, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını derhal durdurmasına, insani yardımları engellememesine ve suçlarını araştıracak BM görevlilerinin Gazze'ye girişine izin vermesine hükmetmişti.

UAD'nin aldığı karara rağmen Refah'a yönelik saldırı tehditlerini sürdüren İsrail, UAD'nin saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah şehrinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına saldırı düzenlemiş, saldırıda en az 40 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading