Yandex Metrica

İsrail'in Mescid-i Aksa planı belli oldu! İslam dünyası hedef alındı

İsrail'in Mescid-i Aksa planı belli oldu! İslam dünyası hedef alındı

İsrail hükümeti, iktidar ortağı aşırı sağcıların talebinin aksine ramazan ayında işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da Filistinlilerin ibadet etmesine kısıtlama getirmeyecek.

Dünya

20.03.2024, 10:15

7 Ekim Cumartesi sabahından bu yana ABD'nin koşulsuz desteğini arkasına alarak Gazze'de aylardır soykırım yapan ve 30 binden fazla masum Filistinliyi katleden İsrail'in saldırılarında 5 ay geride kalırken terör devletinden Ramazan ayı öncesi insanlık dışı bir talep geldi.

İsrail'de aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir, Polis Komiseri Kobi Shabtai’den, 11 ayın sultanı olan milyonlarca müslümanın dört gözle beklediği Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya yalnızca birkaç bin Müslümanın girmesine izin verilmesini talep etmişi ancak dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

İsrail Başbakanlık Ofisinden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, hükümet üyeleri ve güvenlik yetkilileriyle Filistinlilerin ramazanda Mescid-i Aksa'ya girişlerine ilişkin yaptığı toplantıdan çıkan kararlar paylaşıldı.

Veriler güncellendi: Türkiye, İsrail işgali altındaki Gazze'ye en fazla yardım yapan birinci ülke Veriler güncellendi: Türkiye, İsrail işgali altındaki Gazze'ye en fazla yardım... Haberi Görüntüle

BELİRLİ SAYIDA MÜSLÜMAN GİRECEK

Ramazan ayının ilk haftasında önceki yıllarda olduğu gibi aynı sayıda Filistinlinin Mescid-i Aksa'ya girişine izin verileceği belirtildi. Açıklamanın devamında kararın ramazanda düzenlenecek haftalık güvenlik ve asayişe ilişkin durum değerlendirmesiyle gözden geçirileceği ifade edildi.

Zengezur Koridoru'na karşı çıkan İran'dan yeni hamle! Ermenistan'a doğrudan silah sevkiyatına başladı! Zengezur Koridoru'na karşı çıkan İran'dan yeni hamle! Ermenistan'a doğrudan silah... Haberi Görüntüle

NETANYAHU HÜKÜMETİNE ELEŞTİRİ

İsrail'in Kanal 12 televizyonu, Netanyahu hükümetinin söz konusu kararının ardından İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in, "Geçmiş yıllarda olduğu gibi ramazan ayında da Tapınak Tepesi'ne (Mescid-i Aksa) hac ziyaretine izin verilmesi kararı, Başbakan Netanyahu ve küçük kabinenin 7 Ekim'de hiçbir şey yaşanmadığını düşündüğünü gösteriyor." yorumunu yaptığını aktardı.

Moskova'daki terör saldırısında yeni gelişme: Tutuklu sayısı arttı Moskova'daki terör saldırısında yeni gelişme: Tutuklu sayısı arttı Haberi Görüntüle

İSRAİLLİLERİN HAYATLARI TEHLİKEDE

Ayrıca Kanal 12, Ben-Gvir’in ramazan ayında Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişlerine herhangi bir kısıtlama getirilmemesi kararının İsraillilerin hayatını tehlikeye attığını ve Hamas'ın zafer kazandığına ilişkin bir tablonun ortaya çıkmasına neden olabileceğini iddia ettiği kaydedildi.

İsrail'den bir katliam daha: Aralarında kadın ve çocukların  olduğu 14 sivil öldü İsrail'den bir katliam daha: Aralarında kadın ve çocukların olduğu 14... Haberi Görüntüle

''İSRAİL ZAFET KAZANMADI''

Ben-Gvir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise şunları kaydetti;

"Hamas'ın Mescid-i Aksa'da kutlama yapmasının İsrail'in zafer kazanmadığı anlamına gelecek.''

İsrail kimliği taşıyan Filistinliler, Batı Şeria'da yaşayan Filistinli kadınlar ve 50 yaş üstü erkekler geçen yıl Mescid-i Aksa'ya girebiliyordu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading