Yandex Metrica

İsrail'in bir yalanı daha ortaya çıktı: 'Cesedi Hamas'ın elinde' demişlerdi

İsrail'in bir yalanı daha ortaya çıktı: 'Cesedi Hamas'ın elinde' demişlerdi

Kassam Tugayları, yayınladıkları yeni videoda İsrail'in daha önce öldü dediği komutanlardan birinin ölmediğini, yaralandığını duyurdu. İsrail, Asaf Hamami isimli konutanın cesedinin Hamas'ın elinde olduğunu iddia etmişti.

Dünya

24.05.2024, 01:37

Tüm dünyaya olduğu gibi kendi halkına da yalan söylemekten çekinmeyen İsrail'in bir yalanı daha ortaya çıktı. İşgalci İsrail'in  7 Ekim 2023'te Gazze sınırının bitişiğindeki Yahudi yerleşim yerlerine yönelik saldırı sırasında öldürüldü dediği  İsrail ordusunun Güney Tugayı Gazze Tümeni Komutanı Albay Asaf Hamami'nin sağ olduğu ortaya çıktı. 

Filistin direniş hareketi Hamas'ın askeri kanadını oluşturan İzzeddin el-Kassam Tugayları, Telegram hesabından bir video yayınlayarak gerçekleri açıkladı. Kassam Tugayları, İsrail ordusunun Güney Tugayı Gazze Tümeni Komutanı Albay Asaf Hamami'nin 7 Ekim tarihinde esir alındığını ve alındığı sırada yaralandığını duyurdu.

Türk düşmanı ABD'li senatör Menendez, yolsuzluk davasında suçlu bulundu Türk düşmanı ABD'li senatör Menendez, yolsuzluk davasında suçlu bulundu Haberi Görüntüle

"VAKİT BİTİYOR, HÜKÜMETİNİZ YALAN SÖYLÜYOR"

Videoda "Şimdi onun akıbeti nedir?" sorusu sorularak İsrail yönetiminin askerlerini esaret altında bıraktığı kaydedildi. Videoda ayrıca "Vakit bitiyor, hükümetiniz yalan söylüyor." ifadesi de kullanıldı.

Tel Aviv, 2 Aralık'ta yaptığı açıklamada Güney Tugayı Gazze Tümeni Komutanı Albay Asaf Hamami'nin 7 Ekim'de öldürüldüğünü duyurmuş, cesedinin ise Hamas'ın elinde olduğunu iddia etmişti.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading