Yandex Metrica

İsrail yine sivilleri hedef aldı! Yardım kuyruğundakileri vurdu: 100'den fazla ölü bine yakın yaralı

Son dakika haberleri... İsrail'in yardım kuyruğundaki insanlara yönelik katliamında 104'ten fazla kişi hayatını kaybetti, 750'den fazla yaralı var.

Dünya

29.02.2024, 23:56

Dünyanın gözü önünde soykırıma imza atan terör devleti İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 4 ay geride kaldı. Hedef gözetmeksizin her yeri bombalayan işgalciler, şu ana kadar 30 binden fazla masum sivili hayattan kopardı.

Ateşkes anlaşmasının konuşulduğu şu günlerde saldırılarına hız kesmeden devam eden işgalciler, yine sivilleri hedef aldı. Bebek katili Netanyahu'nun zorba ordusu, Gazze kentinin güneyindeki Nablusi Kavşağının yakınlarına saldırdı ve yardım bekleyen masum sivilleri vurdu.

Katar merkezli El Cezire televizyonunun haberine göre; İsrail, yiyecek yardımı alabilmek için kuyrukta bekleyenleri vurdu ve 100'den fzla kişiyi öldürdü. 700'den fazla kişi de yaralandı.

Pasifik Okyanusu'nda ölümcül kaza: Orduya ait iki helikopter düştü Pasifik Okyanusu'nda ölümcül kaza: Orduya ait iki helikopter düştü Haberi Görüntüle

100'DEN FAZLA ÖLÜ BİNE YAKIN YARALI

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisinden açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail’in 146 gündür abluka ve saldırı altında tutarak kıtlığa sürüklediği Gazze kentinin güneyindeki Nablusi Kavşağı yakınında insani yardım almayı bekleyen yüzlerce Filistinliyi hedef alan saldırısına tepki gösterildi.

İsrail'in Gazze'nin kuzeyinde 700 bin kişiyi zorla aç bıraktığına vurgu yapılan açıklamada, "İşgalci İsrail ordusu, bu sabah Gazze kentinde bir lokma ekmeği bekleyen Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği korkunç katliamda 104'ten fazla kişi öldürüldü ve 750'den fazlası da yaralandı." denildi.

2024 Olimpiyat Oyunları ne zaman başlayacak? Eyfel Kulesi'nin parçaları madalya olacak! 2024 Olimpiyat Oyunları ne zaman başlayacak? Eyfel Kulesi'nin parçaları madalya... Haberi Görüntüle

''İDAM OPERASYONU''

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

"İsrail işgalinin aç bıraktığı sivillerin öldürülmesinden İsrail'i, ABD yönetimini, uluslararası toplumu ve uluslararası kuruluşları sorumlu tutuyoruz. İşgalci İsrail, Gazze Şeridi halkına yönelik soykırım ve etnik temizlik bağlamında idam operasyonu yürüttüğü bu korkunç katliamı kasıtlı, planlı bir şekilde gerçekleştirdi. İşgal ordusu bu kişilerin, bölgeye yiyecek ve insani yardım almak için geldiklerini biliyordu ancak onları soğukkanlılıkla öldürdü."

Katliam gün gün yaklaşıyor: Netanyahu Refah'a saldıracağı tarihi belirledi Katliam gün gün yaklaşıyor: Netanyahu Refah'a saldıracağı tarihi belirledi Haberi Görüntüle

BIDEN VE ULUSLARARASI TOPLUM SORUMLU

ABD Başkanı Joe Biden ve yönetim, uluslararası toplum ve sorumluluktan kaçan uluslararası kuruluşların sorumlu tutulduğu açıklamada "İsrail ordusunun, toplu katliamları, soykırım ve zorla aç bırakma suçlarından İsrail'in yanı sıra ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimi, uluslararası toplum ve sorumluluktan kaçan uluslararası kuruluşlar" ifadelerine yer verildi.

Myammar'da Cunta karşıtları kurşuna dizildi: İşte ölümcül pusudan görüntüler Myammar'da Cunta karşıtları kurşuna dizildi: İşte ölümcül pusudan görüntüler Haberi Görüntüle

İSLAM VE ARAP ÜLKELERİNE ÇAĞRI

Başta İslam ve Arap ülkeleri ile kuruluşları olmak üzere tüm dünyaya seslenilen açıklamada, "Gazze Şeridi'nde Filistin halkımıza karşı yürütülen soykırım savaşını, akan kanı, sivillerin, çocukların ve kadınların öldürülmesini durdurması amacıyla İsrail işgaline baskı yapmak için derhal ve acilen müdahale etme çağrısında bulunuyoruz." ifadesi kullanıldı.

 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

3

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading