Yandex Metrica

İsrail soykırımına ortak olma! ABD'de Gazze çığlığı! 'Biden savaş suçlusu'

İsrail soykırımına ortak olma! ABD'de Gazze çığlığı! 'Biden savaş suçlusu'

Tüm dünyanın gözleri önünde Gazze'de soykırım yapan katil İsrail'e ilk günden itibaren kol kanat geren Washington hükümeti, ABD'li vatandaşlar tarafından büyük tepkilere neden oluyor. Hem maddi, hem askeri olarak işgal hükümetine tam destek veren ABD Başkanı Biden, Amerikan vatandaşları tarafından "Savaş suçlusu" ilan edildi. 

Dünya

04.04.2024, 16:58

7 Ekim'den bu yana Gazze'de dünya tarihinin en büyük soykırımını yapan katil İsrail, soykırımlarını Mısır sınırındaki Refah kentine çevirdi. 2 milyon insanı kıtlığa mecbur bırakan katil İsrail'in en büyük destekçisi ise ilk gündem itibaren yardımına koşan ABD oldu. 

Suudi Arabistan'dan İran-İsrail gerilimine açıklama: Ciddi sonuçlara yol açabilir Suudi Arabistan'dan İran-İsrail gerilimine açıklama: Ciddi sonuçlara yol açabilir Haberi Görüntüle

"SAVAŞ SUÇLUSU BİDEN"

Refah'ta soykırım yapmaya hazırlanan İsrail'e dünyadan tepki yağarken ABD'de ise Biden sorumlu tutulmaya başlandı. Soykırıma sponsor olmak ile suçlanan Biden "Savaş suçlusu" ilan edildi.  2024 Başkanlık seçimleri kampanyasına Şubat başında Michigan eyaletinde başlayan ABD Başkanı Joe Biden, otomotiv işçilerini temsil eden sendikanın üyeleriyle bir araya geldi.

Veriler güncellendi: Türkiye, İsrail işgali altındaki Gazze'ye en fazla yardım yapan birinci ülke Veriler güncellendi: Türkiye, İsrail işgali altındaki Gazze'ye en fazla yardım... Haberi Görüntüle

BIDEN'A GAZZE TEPKİSİ

Barbar İsrail'in 7 Ekim'de başlayan Gazze soykırımlarına sözlü olarak desteğini sile getiren Biden, söz konusu programda Arap asıllı seçmenler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Bu tepki sonrası Biden Arap asıllı Amerikalı topluluğuyla etkileşimden bilinçli olarak kaçındı.

ABD'den İran'a yaptırım tehdidi: 'Müttefiklerimizle birlikte çalışmaktan çekinmeyeceğiz' ABD'den İran'a yaptırım tehdidi: 'Müttefiklerimizle birlikte çalışmaktan çekinmeyeceğiz' Haberi Görüntüle

BUGÜN KAÇ ÇOCUĞU ÖLDÜRDÜN?

Başlık seçimleri kapsamında gittiği her programda olayları da beraberinde getiren Biden, Warren şehrindeki restoranda durakladığında protestocular bir araya geldi ve "Yazıklar olsun", "Soykırım Joe" ve "Bugün kaç çocuk öldürdün?" sloganları attı.

ABD, Nijer'i terk ediyor: Artık askeri varlık barındırmayacak ABD, Nijer'i terk ediyor: Artık askeri varlık barındırmayacak Haberi Görüntüle

ARAP SEÇMENLER RAHATSIZ

Öte yandan söz konusu eyaletteki bazı Arap asıllı Amerikan liderler de seçim kampanyasını yöneten Julie Chavez Rodriguez ile konuşma davetini reddetti. Ayrıca Gazeteci Osama Siblani, Rodriguez ile bir araya gelerek, Arap asıllı seçmenlerin Biden'ın Gazze tutumundan rahatsız olduğunu belirtti.

Trump'ın yargılandığı mahkeme binası önünde kendini ateşe veren ABD'liden çarpıcı manifesto: Kendi yönetimimiz bizi vurmak üzere Trump'ın yargılandığı mahkeme binası önünde kendini ateşe veren ABD'liden çarpıcı... Haberi Görüntüle

"SANA OY VERMEYECEĞİZ"

ABD'de yaşanan gelişmelere ilişkin Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulunan Siblani, "Topluluğumuzun (üyelerinin) beni aradığını ve kendisiyle görüşmememi istediğini söyledim. Onunla buluşmamam mümkün değil çünkü ben bu gazetenin yayıncısıyım." dedi.

Sözlerine devam eden Siblani, "Ona baktım ve şöyle söyledim: Dinle, ben ve topluluğum Biden'ı Başkan olarak görmüyor. Onu savaş suçlusu olarak görüyoruz ve bu yüzden biz (ona) oy vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Ona açık açık bu topluluğun fikrini değiştirmesinin çok zaman alacağını söyledim" diyen Siblani, "Başkan'ın, toplumun değişmesi için kasım ayına kadar tüm bu adımları atabileceğine inanmıyorum." şeklinde konuştu.

Gökyüzü ikiye bölündü! Gecenin karalığını göktaşı bozdu: İşte o muhteşem an! Gökyüzü ikiye bölündü! Gecenin karalığını göktaşı bozdu: İşte o muhteşem... Haberi Görüntüle

"ATEŞ ÇAĞRISINDA BULUNMALI"

Görüşme sırasında, Rodriguez'e, Biden'ı şu anda iki şey yapmaya teşvik ettiklerini söylediğini ifade eden Siblani, bunların ilkinin ateşkes çağrısında bulunmak ve aktif olarak uygulamaya geçirmek, hem İsraillilerin hem de Filistinlilerin refahı için şiddetin durdurulması ihtiyacını vurgulamak olduğunu kaydetti.

Irkçı Ben-Gvir'den yeni çıkış: Savaş Kabinesi'nin feshedilmesini istedi Irkçı Ben-Gvir'den yeni çıkış: Savaş Kabinesi'nin feshedilmesini istedi Haberi Görüntüle

"GAZZE HALKINA VERİLEN ZARAR GİDERİLMELİ"

Sözlerine devam eden gazeteci, ikinci olarak da soğukta, çamurda uyuyan, kıtlık ve açlıkla zor koşullara göğüs geren Gazze halkına verilen zararın giderilmesi gerektiğini ifade ederek, bunların gerçekleşmesi halinde, İsrail devletinin yanında bir Filistin devletinin kurulmasını da içeren, önerilen gelecekteki çözüm üzerinde diyalog başlatabileceklerine dikkati çekerek, "Bence bu tartışabileceğimiz bir konu." şeklinde konuştu.

Fransa'yı kovdular şimdi sıra ABD ordusunda: Pentagon askerlerini Nijer'den çekmeye hazırlanıyor Fransa'yı kovdular şimdi sıra ABD ordusunda: Pentagon askerlerini Nijer'den çekmeye... Haberi Görüntüle

YÜZDE 5'LİK OY POTANSİYELİ VAR

Arap asıllı Amerikalılar ve Müslüman toplumu Michigan'da önemli ölçüde büyüdü ve şu anda oylar üzerinde yaklaşık yüzde 5 etkiye sahipler ifadelerini kullanan gazeteci, ABD'de "İsrail'e büyük bir destek ve güçlü bir Yahudi lobisi" olduğunu söyleyen Siblani, "Aynı zamanda ABD'de özgür dünyanın başkanı var. Özgür dünyanın lideri olarak buna göre hareket etmeli." dedi.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading