Yandex Metrica

İsrail Şirin Ebu Akile cinayetini itiraf etti! Fakat soruşturma açmayacaklar

İsrail Şirin Ebu Akile cinayetini itiraf etti! Fakat soruşturma açmayacaklar

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, El Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile'yi öldüren kurşunun yüksek ihtimalle bir İsrail askerinden çıktığı bildirildi. Fakat buna rağmen askerlerle gurur duyulduğu belirtilerek soruşturma açılmayacağı belirtildi.

Dünya

23.01.2024, 19:46

Şirin Ebu Akile'nin öldürülmesi ile ilgili soruşturma başlatılmayacağını açıklarken Ebu Akile'yi öldüren kurşunların yüksek ihtimalle İsrail askerlerinden çıktığı belirtildi. 

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, El Cezire muhabiri Şirin Ebu Akile'nin İsrail ordusunun ateşi tarafından "yanlışlıkla vurulmuş" olmasının "yüksek bir ihtimal" olduğunu belirtirken söz konusu cinayet ile ilgili bir soruşturma başlatılmayacağını bildirdi. 

Fransa savaş uçakları Karadeniz'e: Macron'dan savaşı daha da alevlendirecek hamle Fransa savaş uçakları Karadeniz'e: Macron'dan savaşı daha da alevlendirecek hamle Haberi Görüntüle

İSRAİL ORDUSU CİNAYETİ İTİRAF ETTİ 

İsrail makamları Pazartesi öğleden sonra cinayetle ilgili kendi soruşturmalarının sonuçlarını yayınladı. Tanıklar, El Cezire ve Birleşmiş Milletler, insan hakları grupları ve medya kuruluşları tarafından yapılan çok sayıda soruşturma, bir İsrail askerinin Ebu Akile'yi öldürdüğüne işaret etti.

İsrail tarafından yapılan soruşturma sonucunda Filistinliler tarafından Ebu Akile'nin öldürüldüğü iddia edilse de olay anına ait görüntüler bunun tam tersini kanıtladı. 

Ünlü komedyenin söyledikleri yanına kalmadı! Üç aylık bebeğe eşcinsel yakıştırması sonu oldu! Ünlü komedyenin söyledikleri yanına kalmadı! Üç aylık bebeğe eşcinsel yakıştırması... Haberi Görüntüle

ÖNCE SİLAH SESLERİNİN KAYNAĞINI BELİRLEYEMEMİŞLERDİ

Söz konusu raporda, 'Ebu Akile'yi vuran ve öldüren silah seslerinin kaynağını kesin olarak belirlemek mümkün değil' denilirken, Filistinliler tarafından vurulmuş olma ihtimalinin hala olduğu belirtildi. 

ABD Biden'ın akıl sağlığını konuşuyor: Artık aynı kişi değil ABD Biden'ın akıl sağlığını konuşuyor: Artık aynı kişi değil Haberi Görüntüle

SORUŞTURMA GEREKTİRECEK BİR SUÇ YOKMUŞ

Raporda, "Askeri Başsavcı, olayın kapsamlı bir incelemesi yaptıktan sonra tüm bulgulara dayanarak soruşturmanın açılmasını haklı çıkaran herhangi bir suç şüphesi bulunmadığını tespit etti." ifadelerine yer verildi.

İrlandalı vekil Gould, İsrail soykırımını anlatırken gözyaşlarına boğuldu: 'Umarım Netanyahu cehennemde yanar' İrlandalı vekil Gould, İsrail soykırımını anlatırken gözyaşlarına boğuldu: 'Umarım Netanyahu... Haberi Görüntüle

'YANLIŞLIKLA YAPTI' DİYEREK SIYRILMAYA ÇALIŞTILAR

Sonuçların açıklanmasından önce gazetecilere verilen arka plan brifinginde, üst düzey İsrail ordusu yetkilileri, şüpheli askerle görüştüklerini ve 'eğer yaptıysa, yanlışlıkla yaptığını' iddia etti. 

Son dakika: İspanya, soykırım davasına müdahil olacak Son dakika: İspanya, soykırım davasına müdahil olacak Haberi Görüntüle

'ASKERLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ'

Ayrıca defalarca 'askerlerin davranışlarından gurur duyduklarını', askerlerin 'bilgilendirildiklerini ve prosedüre göre hareket ettiklerini' söylediler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading