SON DAKİKA
İsrail Savunma Bakanı, Gazze'deki katliamı helikopterden izledi

İsrail Savunma Bakanı, Gazze'deki katliamı helikopterden izledi

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, 1,7 milyon insanın yerinden edildiği abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları helikopterle havadan izledi. Gazze'ye saldırı planlarını kendisinin onayladığını paylaşan Gallant, "Bu sabah saatlerinde bu saldırıların büyüklüğü hem İsrailliler tarafından görüldü hem de Hamas tarafından hissedildi." şeklinde konuştu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise sosyal medya platformundan yaptığı yazılı açıklamada "Hamas’ın yok edilmesi, Gazze’deki esirlerin tamamının serbest bırakılması başta olmak üzere tüm hedeflerimize ulaşıncaya kadar tüm gücümüzle saldırılara devam edeceğiz.'' dedi.

Dünya

23.01.2024, 21:47

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan ve şimdiye kadar 16 bini aşkın masum Filistinliyi hayattan koparan İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes sona erdi. İsrail'in dün sabahtan bu yana abluka altındaki Gazze'ye düzenlediği saldırılarda çoğu çocuk ve kadın 178 kişi öldü, 589 kişi de yaralandı.

Türkiye, İsrail'le ilgili UAD'de görülen soykırım davasına müdahil oluyor: 26... Haberi Görüntüle

HAN YUNUS KENTİNE HAVA SALDIRISI

İsrail savaş uçakları, gece boyunca Han Yunus kentine şiddetli hava saldırısı düzenledi. Saldırıda aralarında çocuklar ve kadınların da bulunduğu onlarca kişi öldü ve yaralandı. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin net sayı verilmedi. İsrail savaş gemileri de Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah şehrinin kıyı bölgelerine ağır makineli tüfeklerle ateş açtı, şehrin semalarına onlarca aydınlatma bombası attı.

Olası göç bekleniyor! Mısır, İsrail'e karşı harekete geçti: Tampon bölge... Haberi Görüntüle

GAZZE'YE BOMBARDIMANI HELİKOPTERDEN İZLEDİ

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, 1,7 milyon insanın yerinden edildiği abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları helikopterle havadan izledi. Gazze'ye saldırı planlarını kendisinin onayladığını paylaşan Gallant, "Bu sabah saatlerinde bu saldırıların büyüklüğü hem İsrailliler tarafından görüldü hem de Hamas tarafından hissedildi." şeklinde konuştu.

Krallar da ağlar! Kral Charles uzun zaman sonra Başbakan ile... Haberi Görüntüle

NETANYAHU: TÜM GÜCÜMÜZLE SALDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sosyal medya platformundan yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti; "Hamas’ın yok edilmesi, Gazze’deki esirlerin tamamının serbest bırakılması başta olmak üzere tüm hedeflerimize ulaşıncaya kadar tüm gücümüzle saldırılara devam edececeğiz.''

T-72 tankları o ülkede Türkiye'nin karşısına çıkabilir! Barışa darbe vuran... Haberi Görüntüle

''GAZZE'YE GIDA MALZEMESİ LAZIM''

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Gazze'ye temel malzemelerin sevkiyatının acilen yeniden başlaması gerektiğini bildirirken "Gazze'ye temel malzemelerin sevkiyatı acilen yeniden başlamalı ve en azından son ateşkes sırasında ulaşılan seviyelere getirilmeli ancak bundan çok daha fazlası gerekiyor. Sivillerin korumaya, gıdaya, temiz suya, barınmaya, sanitasyona, ilaca ve daha fazlasına ihtiyacı var.'' dedi.

Guterres'ten BMGK'ye çağrı: Gazze için tek ses olun Haberi Görüntüle

REFAH SINIRI KAPISI NORMAL BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Gazze Şeridi'ndeki hükümetin medya ofisi, Refah Sınır Kapısı'nın bugün "normal" şekilde çalıştığını belirterek, sınır kapısının kapatıldığı yönündeki söylentileri yalanladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading