Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Gantz'dan İran'a tehdit: Bedelini ödeteceğiz

İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Gantz'dan İran'a tehdit: Bedelini ödeteceğiz

İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, İran'ın İsrail'e düzenlediği hava saldırısına karşılık vereceklerini duyurdu. Gantz, “Bize uygun olacak şekil ve zamanda İran'a bedelini ödeteceğiz.”  dedi. 

Dünya

25.04.2024, 18:48

İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, İran'ın İsrail'e düzenlediği hava saldırısına uygun zamanda karşılık vereceklerini ilan etti. 

“İsrail dünkü İran saldırısını atlatabilmesini sağlayan stratejik ittifak ve bölgesel işbirliğini güçlendirmeli.” ifadelerini kullanan Gantz, İran'ı İsrail için bir “tehlike” olarak niteledi.

Soykırımcı Netanyahu gözünü Lübnan'a dikti: 'Şaşırtıcı planlarımız var' Soykırımcı Netanyahu gözünü Lübnan'a dikti: 'Şaşırtıcı planlarımız var' Haberi Görüntüle

"İRAN'A BEDELİNİ ÖDETECEĞİZ"

Gantz, İran'a karşı bölgesel bir koalisyon kuracaklarını belirterek, “Bize uygun olacak şekil ve zamanda İran'a bedelini ödeteceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İsrail medyası ise Gantz'ın bu açıklamasını, İsrail'den İran'a karşı “hızlı bir misilleme yapılmasını desteklemediği” yönünde yorumladı.

Putin'den Çin'de önemli ziyaret: Sınır ötesi bağları güçlendirme çağrısı Putin'den Çin'de önemli ziyaret: Sınır ötesi bağları güçlendirme çağrısı Haberi Görüntüle

⁠İRAN-İSRAİL GERİLİMİ

İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemişti. Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde toplam 7 kişi ölmüştü.

İran, İsrail'in konsolosluk saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misillemede bulunacaklarını duyurmuştu.

İsrail de İran'ın saldırılarına karşılık vereceğini bildirmişti.

İran dün İsrail'e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlatmış, bazı askeri hedeflerin vurulduğunu açıklamıştı.

İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemlerince önlendiğini ancak güneydeki bir askeri üsse füze isabet ettiğini belirtmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading