SON DAKİKA
İsrail propagandası DMM'ye tosladı! Elon Musk'ın gezdirildiği yerlerde algı operasyonu! İşte İsrail'in Kibbutz yalanları...

İsrail propagandası DMM'ye tosladı! Elon Musk'ın gezdirildiği yerlerde algı operasyonu! İşte İsrail'in Kibbutz yalanları...

Sosyal medya platformu X, Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk'ın İsrail ziyareti sırasında yayımlanan görüntülerdeki manipülasyonlar, İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) tarafından gün yüzüne çıkarıldı.

Dünya

23.01.2024, 21:46

Söz konusu görüntüleri inceleyen DMM, beşikteki boş kovanlar, bölgedeki yıkım ve 7 Ekim'de Kibbutz'tan kurtulan İsraillilerin ifadeleriyle, İsrail'in resmi kaynaklarını bir kez daha yalanladı.

Pakistan'da seçim bitti ama tartışmaları bitmedi: Bazı siyasi partiler seçim... Haberi Görüntüle

İŞTE DMM'NİN AÇIKLAMALARI

DMM'den yapılan açıklama, "Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk'ın İsrail ziyareti sırasında yayımlanan görüntüler, İsrail'in propagandasını bir kez daha gözler önüne sermiştir." denildi.

Bakan Fidan'dan Rio de Janeiro'da önemli görüşme: Mısırlı mevkidaşı Şukri... Haberi Görüntüle

"MANİPÜLASYON TESPİT EDİLDİ"

Açıklamanın devamında, "Elon Musk'ın ziyareti sırasında, "Hamas'ın Kibbutz 'a saldırısının sembollerinden biri olan beşik" ifadeleriyle servis edilen görüntülerde de, manipülasyon tespit edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

"Musk'a gösterilen beşiğin içinde çok sayıda boş mermi kovanı görülmektedir" denilen açıklamanın devamında, "Öte yandan 12 Kasım'da Eski New Jersey Valisi Chris Christie'nin ziyareti sırasında kaydedilen görüntülerde, bu ayrıntı yoktur." denildi. 

Gazze'de durum içler acısı: Gıda dağıtımı da durdu Haberi Görüntüle

"BEŞİKTE BİR HASAR GÖRÜLMEMEKTE"

"Beşiğin, içindeki çocukla #Hamas saldırısının ortasında kaldığı iddia edilmektedir" diyen DMM, "Görüntüler incelendiğinde, 'saldırıdan kalma boş mermi kovanları' ile dolmuş beşikte herhangi bir hasar görülmemektedir." dedi.

"Ayrıca mermi kovanları Merkava tanklarında ikincil silah (makineli tüfek) olarak kullanılan MG3'ün 7.62x51 mühimmatıdır." diyen DMM, "Beşikte, makineli tüfek için kullanılan mühimmat kemeri (zinciri) parçaları açıkça görülmektedir." ifadelerini kullandı.

Beny Gantz'tan esir takasına ilişkin açıklama: 'Filistinli gruplarla görüşüyoruz' Haberi Görüntüle

"İSRAİL EVLERİ TANKLA VURDU"

Söz konusu açıklamanın devamında, "Kibbutz'ta bir eve sığınan ve Hamas tarafından bir süre rehin tutulan İsrailli Yasmin Porat, İsrail'in resmi yayın organı KAN Radyosu'nda yaptığı açıklamada, bölgeye gelen İsrail güvenlik güçlerinin evlere tank ve silahlarla doğrudan saldırdığını açıklamıştır. Porat, Kibbutz'da sığındıkları evlerin, İsrail tankları tarafından iki kez hedef alındığını belirtmiştir." denildi.

"İsrail'in Kibbutz'tan servis ettiği görüntülerde evlerdeki yıkımın boyutu, hasarın piyade tüfekleriyle verilecek ölçüde olmadığını göstermektedir." diyen DMM, "İsrail'in Kibbutz'tan servis ettiği görüntülerde evlerdeki yıkımın boyutu, hasarın piyade tüfekleriyle verilecek ölçüde olmadığını göstermektedir. Görüntüler Porat'ın, 'İsrail tankları Kibbutz'taki evleri tankla vurdu' açıklamasını doğrular niteliktedir." dedi.

Açıklamanın sonunda ise, "Porat, Kibbutz'ta öldürülen insanların, İsrail güvenlik güçlerinin saldırısı sırasında çapraz ateşte öldüğünü söylemiştir." denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading