Yandex Metrica

İsrail Meclisi'nden skandal karar! Filistinlilerin vatandaşlığının düşürülmesini öngören teklif onaylandı

İsrail Meclisi'nden skandal karar! Filistinlilerin vatandaşlığının düşürülmesini öngören teklif onaylandı

İsrail Meclisi skandal bir karara onay verdi. Filistin yönetiminden para aldığı tespit edilmesi durumunda vatandaşlıktan çıkarılarak sınır dışı edilmelerini öngören yasa tasarısını onayladı.

Dünya

23.01.2024, 22:18

İsrail Meclisi Filistinlilerin vatandaşlığının düşürülmesini öngören yasa tasarısı Meclis'teki ilk onayını aldı. 

AP seçimlerinde sandıktan aşırı sağ çıktı! Avrupa'yı panik sardı: İstifa ve fesih kararları art arda geldi AP seçimlerinde sandıktan aşırı sağ çıktı! Avrupa'yı panik sardı: İstifa... Haberi Görüntüle

89 OYLA KABUL EDİLDİ

Meclis'ten yapılan yazılı açıklamada,  kanunlaşması için ikinci ve üçüncü tur oylamalarından da geçmesi gereken tasarı, 8 ret oyuna karşı 89 oyla kabul edildi.

1.270 asker öldü bir savaş uçağı düşürüldü: Cephede ağır kayıp: Ordu yok oluyor 1.270 asker öldü bir savaş uçağı düşürüldü: Cephede ağır kayıp:... Haberi Görüntüle

İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ TUR OYLAMASI İÇİN MECLİS KOMİTESİ'NE GÖNDERİLECEK

Oy çokluğuyla kabul edilen tasarının, incelenmesi, ikinci ve üçüncü tur oylamaya hazırlanması için İçişleri Ortak Komitesi ile Meclis Komitesi'ne gönderildiği belirtildi.

Tasarı, "İsrail devletine karşı güveni suistimal eden bir suç işlediği" gerekçesiyle hapiste bulunan kişilerin Filistin yönetiminden ödenek aldığının kanıtlanması durumunda, vatandaşlıktan çıkarılmasını veya Doğu Kudüs'teki kalıcı oturumlarının iptal edilmesini kapsıyor.

Ayrıca, bu kişilerin daha sonra Filistin yönetimindeki bölgelere veya Gazze Şeridi'ne sınır dışı edilmesini de içeriyor.

Katliamcı İsrail'den Gazze'ye yoğun saldırı: Onlarca ölü ve yaralı var Katliamcı İsrail'den Gazze'ye yoğun saldırı: Onlarca ölü ve yaralı var Haberi Görüntüle

FİLİSTİN'DEN KINAMA

Filistin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "farklı bir toplu cezalandırma biçimi" olarak nitelendirilen yasa tasarısının "gerginliği tehlikeli bir şekilde tırmandırdığı" kaydedildi.

Açıklamada, tasarının "ırkçı" ve "uluslararası hukuka aykırı bir suç" olduğu vurgulanarak, "Dışişleri Bakanlığı, İsrail Meclisi'nde, Filistinli tutukluların vatandaşlık veya kalıcı oturumlarının iptal edilmesini öngören, ırk ayrımcılığı yapan bir dizi kanunun tasarısının kabul edilmesine ilişkin tartışmaları büyük bir ciddiyetle izliyor." ifadeleri kullanıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading