Yandex Metrica

İsrail İstihbarat eski başkanından itiraf: Filistinli olsaydım savaşırdım

İsrail İstihbarat eski başkanından itiraf: Filistinli olsaydım savaşırdım

Eski İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet Başkanı Ami Ayalon, bir Filistinli olması halinde özgürlüğüne kavuşmak için İsrail’e karşı savaşacağını belirtti. Ayalon, İsrail’in Ulusal Güvenlik ve Maliye Bakanlarını da “terörist” olarak niteledi.

Dünya

23.03.2024, 10:48

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye saldırıları acımasızca devam ederken İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet eski Başkanı Ami Ayalon'dan dikkat çeken bir ititraf geldi.

Ayalon, ABC News Avustralya'ya İsrail’in Gazze’deki saldırılarına dair açıklamada bulundu.

İsrail’in saldırıları altındaki Filistinlilerin durumuna ilişkin soruyu yanıtlayan Ayalon, şu ifadeleri kullandı;

“Özgürlüğü hayal eden ancak onu göremeyen insanların hayatı. Beğensek de beğenmesek de milyonların hayatını kontrol ediyoruz.” 

İsrail'den bir katliam daha: Aralarında kadın ve çocukların  olduğu 14 sivil öldü İsrail'den bir katliam daha: Aralarında kadın ve çocukların olduğu 14... Haberi Görüntüle

''ÖZGÜRLÜĞÜM İÇİN SAVAŞIRDIM''

Ayalon, “Gazze veya işgal altındaki Batı Şeria’da yaşayan bir Filistinli olsaydınız, İsrail’e bakış açınız ne olurdu?” sorusuna ise “Özgürlüğümü elde etmek için İsrail'e karşı savaşırdım. Özgürlüğüme ulaşmak için her şeyi yapardım." diye yanıt verdi.

Rusya'dan Gazze açıklaması: BMGK kararı tüm BM üyesi ülkelerce uygulanmalı Rusya'dan Gazze açıklaması: BMGK kararı tüm BM üyesi ülkelerce uygulanmalı Haberi Görüntüle

''ONLARI TERÖRİST OLARAK GÖRÜYORUM''

“Onları terörist olarak görüyorum” diyen Ayalon, İsrail’in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in ne kadar güçlü olduğu ve iki Bakan'a ilişkin “Onları terörist olarak görüyorum. İsrail toplumunun küçük bir kısmını temsil ediyorlar ama güçlerini bizim koalisyon sistemimizden alıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Ayalon, İsrail’in iki Bakanı'na “terörist” deyip demediğine ilişkin ikinci bir soruya da “Tabii ki öyleler.” cevabını verdi.

Muhabirin, “İsrail’in neden bu kadar çok çocuğu öldürmeye ihtiyaç duyduğunu anlamadığını” belirtmesi üzerine Ayalon, “Buna ihtiyacımız yok” diyerek, “Hamas’ın siviller arasına yerleştiğini” öne sürdü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading