Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail, Gazze Şeridi'nde hava saldırısı düzenledi

İsrail, Gazze Şeridi'nde hava saldırısı düzenledi

Gazze-İsrail sınırında toplanan Filistinlilerin düzenlediği gösterilerden sonra bölgede tansiyon yükseldi.

Dünya

23.01.2024, 21:58

İsrail ordusu, Gazze sınırına takviye birlikler gönderdiğini duyururken, Filistinli direniş gruplarının da alarm durumuna geçtiği bilgisi paylaşıldı.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın dün sınırdaki gösteriler sırasında bir İsrail askerinin vurulmasına karşılık vereceklerini durumasından birkaç saat sonra İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenledi.

Bölgede bulunan AA muhabirinin aktardığı bilgilere göre, saldırıdan sonra Gazze'deki birkaç farklı noktada patlama yaşandı.

Filistin medyasına göre ise vurulan yerlerin arasında Gazze'nin orta bölgelerindeki Nuseyrat bölgesi ile sahil bölgesindeki Şati Mülteci Kampı'nın olduğu ifade edildi.

Gazze Şeridi'nin üzerinde yaklaşık iki saattir aralıksız uçan İsrail insansız hava araçlarının sesi bölgenin tamamında duyulmaya devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde Mescid-i Aksa'nın 1969'da fanatik bir Yahudi tarafından yakılmasının 52'nci yılı olması hasebiyle abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen gösterilerde 41 Filistinli ile bir İsrail askeri yaralanmıştı.

İsrail ordusu, 19 Ağustos tarihinde Gazze sınırındaki güçlerini artırma kararı almıştı.

Avustralya asıllı fanatik Yahudi Dennis Michael Rohan, 21 Ağustos 1969'da Mescid-i Aksa'ya girerek Kıble Camisi'nin mihrabı ve 1000 yıllık Selahaddin minberini yakmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading