Yandex Metrica

İsrail Filistinli kadını katletti! Gerekçe yine aynı

İsrail Filistinli kadını katletti! Gerekçe yine aynı

İsrail Mescid'i Aksa çevresinde Filistinlileri öldürmeye devam ediyor. Bu kez bir kadın İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef oldu. 30 yaşındaki Filistinli kadın hayatını kaybetti.

Dünya

23.01.2024, 21:59

İsrail polisi Kudüs'te Filistinlileri katletmeye devam ediyor. İsrail,  işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bir Filistinli kadını ateş açarak öldürdü. İsrail'in gerekçesi Filistinli İsra Huzeyme'nin bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiası.

Yüzlerce kemik ve hayvan fosili! Tibet platosunda gizemli keşif: 160.000 yıl kadar önceye dayanan hikaye Yüzlerce kemik ve hayvan fosili! Tibet platosunda gizemli keşif: 160.000... Haberi Görüntüle

''SALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNDU'' İDDİASI

İsrail'den yapılan yazılı açıklamada, 30 yaşındaki Filistinli kadının, Mescid-i Aksa’nın "Silsile (Zincirli) Kapısı’nda duran polislere keskin bir cisimle saldırı girişiminde bulunduğu" iddia edildi. Açıklamada, polisin kadına gerçek mermiyle ateş ederek etkisiz hale getirdiği ifade edildi. 

İsrail polisi, olayın ardından Şam Kapısı da dahil olmak üzere Eski Şehir bölgesinin bazı kapılarını kapattı.

Çin'den 2 ülkeye 'savaş' çağrısı: 'Tutumumuz istikrarlı ve nettir' Çin'den 2 ülkeye 'savaş' çağrısı: 'Tutumumuz istikrarlı ve nettir' Haberi Görüntüle

ÖLDÜRÜLEN FİLİSTİNLİ KADIN BATI ŞERİALI

İsrail'İn katlettiği Filistinli İsra Huzeyme'nin, işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentine bağlı Kabatiya beldesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. 

"Bıçaklı saldırı" veya "araçla ezme" girişimi iddiası, İsrail'in Filistinlileri katletmesinin temel gerekçeleri haine gelmiş durumda.  İnsan hakları örgütleri İsrail'i Filistinlilere karşı yargısız infaz yapmakla suçluyor.

Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir savaş suçudur' Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir... Haberi Görüntüle

CENİN'DE DE KATLETTİ

Sadece Kudüs'te değil İşgal altındaki Batı Şeria'da da katliam vardı. Bölgenin kuzeyindeki Cenin kenti yakınlarında bulunan Berkin beldesinde bir Filistinli, İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu öldü. 

İsrail askerlerinin, Berkin beldesine baskın düzenlediği sırada Filistinli gençlerle aralarında çatışma çıktığı, İsrail askerleri, gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullanarak Filistinlilere müdahale ettiği belirtildi. İsrail'İn müdahalesi sırasında boynundan ve göğsünden gerçek mermiyle yaralanan bir Filistinli hayatını kaybetti.
İsrail güçleri, arandığını iddia ettiği Filistinlileri gözaltına almak amacıyla sıklıkla Filistin kentlerine baskınlar düzenliyor. Bu baskınlarda Filistinlilerle aralarında çatışma çıkıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading