Yandex Metrica

İsrail basınından çok konuşulacak yazı! Ordu ve Netanyahu arasında Gazze çatlağı

İsrail basınından çok konuşulacak yazı! Ordu ve Netanyahu arasında Gazze çatlağı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ederken ülke basınına göre Netanyahu ile güvenlik yetkilileri arasında "tehlikeli bir anlaşmazlık" var.

Dünya

17.05.2024, 00:40

ABD başta olmak üzere birçok ülkenin desteğini arkasına alarak Gazze'de ayladır soykırım yapan İsrail'in acımasızca saldırıları devam ediyor. Hedef gözetmeksizin her yeri bombalayan ve sivilleri hedef alan terör devlet, 8 ay boyunca 36 bine yakın masum Filistinliyi katlederken 77 binden fazla kişi yaralandı.

Hamas ile ateşkes anlaşması sağlansa da sağlanmasa da Gazze'nin güneyinde yer alan Refah'a karadan gireceklerini belirten İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, daha çok kan dökmenin planlarını yapıyor. Bebek katili Netanyahu, dünya kamuoyunun ateşkes çağrılarına kulağını tıkarken İsrail basınına göre Netanyahu ile güvenlik yetkilileri arasında "tehlikeli bir anlaşmazlık" var.

Hizbullah'tan İsrail'e saldırı: Askeri sanayi tesisi İHA'larla vuruldu Hizbullah'tan İsrail'e saldırı: Askeri sanayi tesisi İHA'larla vuruldu Haberi Görüntüle

ORDU İLE NATANYAHU ARASINDA TEHLİKELİ BİR ANLAŞMAZLIK VAR

Yediot Ahronot gazetesinde yayımlanan haberde, İsrail güvenlik yetkililerinin, Netanyahu'nun "Gazze'deki kazanımları" tehlikeye attığı görüşünde oldukları kaydedildi.

Söz konusu haberde "Esir takası, savaş sonrası süreç, Gazze'nin güneyindeki Refah kentine saldırı, Lübnan sınırında Hizbullah'la devam eden gerilim ve Gazze savaşına tahsis edilen savunma bütçesi" konularında "tehlikeli bir anlaşmazlık olduğu" aktarıldı. Haberde, Savunma Bakanı Yoav Gallant ve Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi başta olmak üzere üst düzey güvenlik yetkilileri ile Netanyahu arasındaki anlaşmazlıkların son haftalarda arttığına dikkat çekildi.

Son dakika... Tel Aviv sokaklarında tansiyon yüksek: 'Ya ateşkesi kabul edersiniz ya da buraları yakarız' Son dakika... Tel Aviv sokaklarında tansiyon yüksek: 'Ya ateşkesi kabul... Haberi Görüntüle

BIDEN BASKI YAPTI

Söz konusu haberde, Genelkurmay Başkanı'nın birçok kez Refah'a girme kararı aldığı ancak Netanyahu'nun ABD Başkanı Joe Biden'ın baskılarıyla kararlılık gösteremediği iddia edildi.

Kral hastaneye kaldırıldı: Sağlığıyla ilgili endişe büyüyor: Tıbbı testlere sokulacak Kral hastaneye kaldırıldı: Sağlığıyla ilgili endişe büyüyor: Tıbbı testlere sokulacak Haberi Görüntüle

NETANYAHU KARARSIZ

Güvenlik yetkililerinin "Hamas'ı yenme ve Hizbullah'ı sınırdan uzaklaştırarak savaş durumunu sona erdirmek istedikleri" savunulan haberde, söz konusu yetkililerin Netanyahu'nun kararsızlığı nedeniyle hedeflerine ulaşamadığı kaydedildi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670'i kadın olmak üzere 34 bin 596 Filistinli öldürüldü, 77 bin 816 kişi yaralandı.

 

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading