SON DAKİKA
İsrail basını yazdı: '7 Ekim'den beri 2 binden fazla İsrail askeri sakat kaldı'

İsrail basını yazdı: '7 Ekim'den beri 2 binden fazla İsrail askeri sakat kaldı'

İsrail'in Yedioth Ahronot gazetesi, 7 Ekim'den bu yana 5 binden fazla askerin yaralandığını, bunların 2 bininin sakat kaldığını açıkladı.

Dünya

23.01.2024, 21:49

İsrail'in 7 Ekim'den itibaren Gazze'ye yönelik olarak başlattığı saldırılar 2 ayı aşkın süredir devam ediyor. Bu saldırılarda çoğu kadın ve çocuklardan oluşmak üzere 18 bine yakın Filistinli sivilin canına kıyıldı. Filistinliler Gazze'de sivil kayıplar verirken İsrailliler askeri personel kaybı veriyor. İsrail'in önemli yayın organlarından biri olan Yedioth gazetesinde İsrail'in yaralı asker istatistiğine ilişkin önemli bir haber yer aldı. Habere göre 7 Ekim'den bugüne kadar yaralanan işgalci İsrail askerlerinin sayısı 5 bin civarında. Aynı habere göre bu 5 bin askerden 2 bini sakat kaldı. Savunma Bakanlığı verilerine göre bu 2 bin asker resmen engelli olarak tanındı.

BM'den İsrail'e silah satışı yapan ülkelere uyarı: Silahların savaş suçlarında... Haberi Görüntüle

"BAZILARI AMPÜTASYONA TABİ TUTULDU"

Gazeteye açıklama yapan İsrail Savunma Bakanlığı Rehabilitasyon Dairesi Başkanı Limor Luria, daha önce böyle bir şey yaşamadıklarını, hastanelere gelen yaralılardan yüzde 58'inden fazlasının el ve ayaklarında ciddi yaralanmalar mevcut olduğunu, bazılarına ampütasyon gerektiğini belirtti.

ABD Başkanı Biden'dan Navalnıy'ın ölümüne ilişkin açıklama: Sorumlusu Putin Haberi Görüntüle

"İLERİDE TRAVMA YAŞAYACAKLAR"

Luria, Yaralanmaların yüzde 12'sinin dalak, böbrek gibi iç organları ile baş ve göz yaralanmalarından oluştuğunu aktararak yüzde 7'sinin de psikolojik travmalar yaşadığını ayrıca her yaralının ilerde travmalar yaşayacağı dikkate alınarak da bu sayının gittikçe artacağını ekledi.

İsrail ordusu son olarak 7 Ekim'den bu yana ölen asker ve subay sayısını 425 olarak duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading