Yandex Metrica

İsrail ateşle oynuyor! Katliam planı savaş kabinesine sunuldu

İsrail ateşle oynuyor! Katliam planı savaş kabinesine sunuldu

Aylardır Gazze'yi abluka altına alan ve 30 binden fazla masum Filistin halkını katleden İsrail ordusu, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın tahliyesi ve saldırı planını Savaş Kabinesi'ne sundu.

Dünya

11.03.2024, 07:27

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 4 ay geride kaldı. Çocuk, kadın yaşlı demeden herkesi katleden terör devleti; okul, cami, kilise ve yerleşim yerlerini hedef alarak 30 binden fazla masum Filistin halkı öldüren İsrail'in yeni hedefinde güvenli bölge olarak adlandırılan ve yaklaşım 1,5 milyon insanın sığındığı Refah bölgesi var. ABD'nin askeri operasyon yapılmasını istemediği Refah'a saldırmayı planlayan İsrail'den dikkat çeken bir hamle geldi.

Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun dün akşam Savaş Kabinesi'ne plan sunduğu belirtildi.

İspanya'dan İsrail'e karşı yeni adım: İşgalcilere silah taşıyan geminin limanlarda durma talebi reddedildi İspanya'dan İsrail'e karşı yeni adım: İşgalcilere silah taşıyan geminin limanlarda... Haberi Görüntüle

SALDIRI PLANI SAVAŞ KABİNESİNE SUNULDU

Konuya şlişkin yapılan açıklamada, "İsrail ordusu, Savaş Kabinesi'ne halkın Gazze Şeridi'ndeki çatışma bölgelerinden tahliye edilmesi ve yaklaşan operasyon planını sundu." ifadesine yer verildi.

Afrika ülkelerinden sürgün edildiler: Türkiye'nin komşusu ABD'ye ait hava üssüne el koydu Afrika ülkelerinden sürgün edildiler: Türkiye'nin komşusu ABD'ye ait hava üssüne... Haberi Görüntüle

BÖLGE ADI VERİLMES DE PLAN BELLİ

Bölge adı verilmese de İsrail medyası bunun Gazze'nin güneyinde yer alan ve yaklaşık 1,5 milyon insanın sığındığı Refah'a saldırı ve buraya sığınan Filistinlilerin "tahliyesini" amaçlayan plan olduğunu yazdı.

Fransa'da virüs alarmı! Göz, kulak ve ağızda kanamaya neden oluyor Fransa'da virüs alarmı! Göz, kulak ve ağızda kanamaya neden oluyor Haberi Görüntüle

İNSANİ YARDIMA ONAY

Açıklamada ayrıca, Savaş Kabinesi'nin "Gazze Şeridi'ne insani yardım sağlanması planını" onayladığı kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 9 Şubat tarihinde İsrail ordusundan, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın "tahliyesi" ve bu bölgeye saldırı için plan hazırlayarak Savaş Kabinesi'ne sunmasını istemişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading