Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail askerleri birbirini vuruyor! Filistinli sanıp arkadaşını öldürdü

İsrail askerleri birbirini vuruyor! Filistinli sanıp arkadaşını öldürdü

İşgal altındaki Batı Şeria'da bir İsrail askeri nöbet tutan başka bir İsrail askerini yanlışlıkla vurarak öldürdü.

Dünya

23.01.2024, 19:41

İsrail ordusu dün gece Tulkerim kentine bağlı Suveyka beldesinde Natan Fitousi isimli askerin İsrail ordusundan açılan ateş sonucu öldüğünü bildirdi. 

Haaretz'in haberine göre, Fitouusi, başka bir askerle nöbet tuttukları noktadan ibadet etmek için ayrıldı fakat arkadaşı geri döndüğünde onu tanımadı. 

ABD'deki Presbiteryen Kilisesi İsrail'e desteğini kesti! Teknoloji desteği veren firmalara çağrı ABD'deki Presbiteryen Kilisesi İsrail'e desteğini kesti! Teknoloji desteği veren firmalara... Haberi Görüntüle

FİLİSTİNLİ SANIP ATEŞ ETTİ 

Nöbetçi asker diğer askeri 'saldırı düzenleyen bir Filistinli' sanarak iki el ateş etti. Dost ateşi sonucu ağır yaralanan asker daha sonra hayatını kaybetti. 

Ordu Sözcüsü Ran Kochav da İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, ateş açan askerin gelen arkadaşını "karıştırdığını ve yanlışlıkla" vurduğunu söyledi. Askerin ateş açmadan önce "ilgili protokolü izlediğini" savunan Kochav, "askerin bu hatayı işlemesinin arkasındaki nedenlerin araştırıldığını" dile getirdi.

Biden'dan NATO zirvesine damga vuran gaf: Duyanlar kulaklarına inanamadı Biden'dan NATO zirvesine damga vuran gaf: Duyanlar kulaklarına inanamadı Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE DE AYNI OLAY YAŞANMIŞTI 

İsrail ordusunun, ocak ayında Ürdün Vadisi'nde yaptığı bir talim sırasında da iki İsrail askeri başka bir asker tarafından ateş açılarak öldürülmüştü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading