Yandex Metrica

İşgalin gölgesinde ilk teravih! Kısıtlamalara rağmen Müslümanlar Mescid-i Aksa’ya akın etti

İşgalin gölgesinde ilk teravih! Kısıtlamalara rağmen Müslümanlar Mescid-i Aksa’ya akın etti

İşgalci İsrail kısıtlamaları nedeniyle Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya giren az sayıda Müslüman, ramazan ayının ilk teravih namazını kıldı. İsrail’in, bu akşam 40 yaşın altındakilerin Mescid-i Aksa'ya girmesini yasaklamasının ardından Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde çatışmalar çıktı.  

Dünya

12.03.2024, 08:47

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan İsrail, hedef gözetmeksizin her yeri bombalarken şu ana kadar 30 binden fazla masum Filistinliyi katletti.

Ateşkes çağrılarına kulağını tıkayan İsrail, sivilleri hedef almaya devam ederken işgalin gölgesinde ilk teravih namazı kılındı. Terör devletinin engellemelerine rağmen Filistinliler Mescid-i Aksa'ya akın etti.

Soykırımcı İsrail bayramda da katliam yaptı: Bir aileden 28 kişiyi öldürdü! Soykırımcı İsrail bayramda da katliam yaptı: Bir aileden 28 kişiyi... Haberi Görüntüle

ÇATIŞMALAR ÇIKTI

İsrail polisi, Müslümanların kutsal mekanı olan Mescid-i Aksa'ya sadece kadın ve 40 yaş üstü erkeklerin girişine izin verirken, yüzlerce Filistinlinin girişine de izin vermedi.

Ramazan ayının ilk teravihini kılmak için gelen çok sayıda Filistinlinin Harem-i Şerif'in Meclis Kapısı'nda toplandı. İsrail polisi, burada çok sayıda Filistinliyi darbederek Mescid-i Aksa'ya girişini engelledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan AB'ye tepki: 'Rumlara teslim oldular' KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan AB'ye tepki: 'Rumlara teslim oldular' Haberi Görüntüle

SORUMLULUĞU NETANYAHU ÜSTLENMİŞTİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Ramazan ayı boyunca fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme kararını verme sorumluluğunu kendi üzerine aldığı belirtilmişti.

İsrail devlet televizyonu KAN'ın bu sabahki haberinde, İsrail iç istihbarat servisi ŞABAK (Şin-Bet) ile ordunun daha önce, sonucu büyük olaylara yol açabilecek olan fanatik Yahudilerin ramazan ayı boyunca Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme kararını kendi sorumluluğuna alma çağrısı yaptığı ifade edilmişti.

İsrail ordusundan Lübnan'ın güneyine yoğun hava saldırısı: Hizbullah hedefleri vuruldu İsrail ordusundan Lübnan'ın güneyine yoğun hava saldırısı: Hizbullah hedefleri vuruldu Haberi Görüntüle

KISITLAMA GETİRİLMEYECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Öte yandan İsrail hükümeti 5 Mart'ta yaptığı yazılı açıklamada, iktidar ortağı aşırı sağcıların talebinin aksine ramazan ayında işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da Filistinlilerin ibadet etmesine kısıtlama getirmeyeceğini iddia etmişti.

Filistinliler, Doğu Kudüs'ün müstakbel bağımsız Filistin devletinin başkenti olduğunu ancak, İsrail’in Mescid-i Aksa da dahil Doğu Kudüs'ü Yahudileştirerek kimliğini değiştirmeye çalıştığını vurguluyor.Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading