Yandex Metrica

İşgal ordusu Gazze'de bir evi hedef aldı: Çok sayıda sivil öldü

İşgal ordusu Gazze'de bir evi hedef aldı: Çok sayıda sivil öldü

İsrail, Gazze'de sivilleri katletmeye devam ediyor. Deyr Belah kentinde bir evi hedef alan işgal ordusu çok sayıda Filistinliyi öldürdü ve yaraladı.

Dünya

06.04.2024, 22:57

İsrail, Gazze'ye yönelik acımasız saldırılarında özellikle sivilleri hedef alıyor, sivillerin bulunduğu noktaları özenle seçip bombalıyor. Şimdiye kadar 32 bini aşkın sivili katleden soykırımcı ordu 75 bine yakın sivili de yaraladı. Henüz cesedine ulaşılamamış binlerce Filistinlinin varlığı ise bilançoyu daha da ağırlaştırıyor. 

Sivillerin toplu halde bulunduğu noktaları büyük bir hassasiyetle seçip uluslararası toplumdan ve kuruluşlardan alacağı tepkiyi hiçe sayarak katliamlarına devam eden işgalciler, savaş uçaklarıyla Gazze'de bulunan Deyr Belah kentinde Filistinli Attar ailesinin evini bombaladı. Saldırıda çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı. 

Saldırının yapıldığı bölgeye gelen sağlık ekipleri ve sivil savunma birlikleri yaralıları ve cenazeleri Gazze Şeridi'nin merkezindeki El Aksa Hastanesi'ne nakletmeye devam ediyor. Saldırıda ölü ve yaralı sayısına ilişkin bir bilgi verilmezken sayının yüksek olduğu bildiriliyor.

Göçmenlere hakaret edip oy istedi! Donald Trump: Seçimi kazanamazsak ABD yok olur Göçmenlere hakaret edip oy istedi! Donald Trump: Seçimi kazanamazsak ABD... Haberi Görüntüle

GAZZE'DE SON DURUM

7 Ekim'de Gazze'ye yönelik saldırı başlatan İsrail ordusu okul, hastane, ibadethane, sivil yerleşim birimi farketmeksizin sivillerin olduğu her yeri bombalıyor. Bu saldıırlarda şimdiye kadar en az 14 bini çocuk, 9 bin 220'si kadın olmak üzere 32 bin 142 Filistinli öldürüldü, 74 bin 412 kişi yaralandı. Cenazelerine ulaşaılamayan binlerce Filisitinli ise tabloyu daha korkunç hale getiriyor. İsrail ordusu ise 7 Ekim'den bu yana toplamda 594 askerinin öldüğünü duyurdu. Kamuoyu baskısı nedeniyle bu sayının daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Çatışmalara 24 kasım 2023'te ara verilip esir takası gerçekleştirilmesine rağmen İsrail, bu anlaşmayı da ihlal edip binlerce Filistinliyi gözaltına alıp hapsetmeyi sürdürdü. Toplamda 7 gün süren "insani ara"da 81 İsrailli ve 240 Filisitnli esir karşılıklı olarak serbest bırakıldı. İşgal güçleri sadece Gazze'de değil Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de saldırılarına devam etti. 7 Ekim'den bu zamana kadar Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te İsrail güçleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 449 Filistinli hayatını kaybetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Loading