Yandex Metrica

İşgal ordusu, Gazze'de 7 katlı binayı bombaladı: Ölenler ve enkaz altında kalanlar var

İşgal ordusu, Gazze'de 7 katlı binayı bombaladı: Ölenler ve enkaz altında kalanlar var

İsrail sivil katliamına devam ediyor. İşgalci güçlerin Hazze'de 7 katlı binayı bombaladığı, saldırıda ölenlerin ve enkaz altında kalanalrın olduğu bildirildi.

Dünya

23.03.2024, 21:49

İsrail, sivillere yönelik saldırılarına devam ediyor. 7 Ekim'den bu yana okul, ibadethane, hastane, yerleşim yeri demeden sivillerin olduğu her yeri hedef alan İsrail, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde 7 katlı bir binayı bombaladı. Saldırıda ölenlerin ve enkaz altında kalanların olduğu belirtiliyor. 

Filistin Sivil Savunma Biriminden yapılan açıklamada "İsrail ordusu Gazze kentindeki Lebabidi Caddesi'nde 7 katlı bir binayı hedef alarak yerle bir etti. Ölenler ve enkaz altında kalanlar var." denildi.  Açıklamada 5 Filistinlinin cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi.

Oğlunu evinden kovdu bağları tamamen koptu! Kral Charles, Prens Harry'i sürgün mü etti? İngiltere'de büyük yankı uyandırdan kriz! Oğlunu evinden kovdu bağları tamamen koptu! Kral Charles, Prens Harry'i... Haberi Görüntüle

GAZZE'DE SON DURUM

Aksa Tufanı harekatı sonrası İsrail'in Gazze'ye saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana Gazze'de en 13 bin 500 çocuk, 9 bini kadın olmak üzere 31 bini aşkın Filistinli sivil öldürüldü. 73 binden fazla sivil ise bu saldırılar sonucu yaralandı. Yerel kaykanlar bina enkazlarında binlerce kişi olduğunu ve bunlardan çok önemli kısmının uzun süredir orada bulunduğunu ve çıkarılamadığını bildiriyor. İşgalci İsrail ordusu, sivillerin bulunduğu her noktayı hedef alarak okul, hastane, ibadethane, konut demeden bombalıyor. Uluslararası örgütlerin ve devletlerin saldırıları durdur çağrısına kulak tıkayan İsrail, ABD ve İngiltere'den aldığı cesaretle saldırılarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Saldırılarda İsrail ordusu da kayıplar veriyor. İç kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan bu kayıplar işgal devleti tarafından 590 asker olarak açıklandı. Fakat kayıpların çok daha fazla olduğu, hükümetin bu kayıpları kamuoyu baskısı nedeniyle açıklamadığı belirtiliyor. Çatışmalara 24 Kasım 2023'te 4 günlüğüne ara verilmiş daha sonra bu ara 3 gün daha uzatılmıştı. İlan edilen insani arada 81 İsrailli esire karşılık 240 Filistinli esir serbest bırakılmıştı. Ancak insani aralar İsrail'in keyfi tutuklamalarını engellemedi. İsrail güçleri işgal edilen topraklarda çok sayıda Filistinliyi gözaltına almaya, tutuklamaya ve hatta öldürmeye devam etti. İşgal altında tutulan Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim 2023'ten beri öldürülen Filistinli sayısı 424 olarak kayıtlara geçti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Loading