Yandex Metrica

İran Irak'ın kuzeyini füzelerle vurdu

İran Irak'ın kuzeyini füzelerle vurdu

İran, Irak'ın kuzeyinde İKDP örgütüne ait karargahların füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) vurulduğunu duyurdu.

Dünya

23.01.2024, 19:52

İran, Irak'ın kuzeyindeki Komele, İKDP ve PAK örgütlerine ait karargahların füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) vurulduğunu duyurdu. İran devlet televizyonundan haberinde "Devrim Muhafızları Ordusu, Irak'ın kuzeyindeki ayrılıkçı teröristlerin çok sayıda karargahını füzeler ve kamikaze insansız hava araçlarıyla hedef aldı" ifadelerine yer verildi.

Soykırımcı İsrail Nuseyrat Kampı'nı vurdu: Ölü ve yaralılar var Soykırımcı İsrail Nuseyrat Kampı'nı vurdu: Ölü ve yaralılar var Haberi Görüntüle

KAMİKAZE İHA'LARLA VURULDU

Askeri yetkililerin saldırıya ilişkin bilgilendirme yapacağı aktarılırken yarı resmi Tesnim Haber Ajansı ise Komele, İKDP ve PAK örgütlerinin Irak'ın kuzeyindeki ana karargahlarının Devrim Muhafızları Ordusuna ait füzelerin yanı sıra silahlı ve kamikaze İHA'larıyla vurulduğunu duyurdu.

Komele Partisi Genel Sekreteri Abdullah Muhtedi  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Süleymaniye'deki karargahlarına İran ordusuna ait İHA'lar tarafından saldırı düzenlendiğini belirtti. İran Kürdistan Demokratik Partisi (İKDP) Başkanı Hüseyin Yadzan ise basına yaptığı açıklamada, Kerkük'e bağlı Altunköprü nahiyesi ve Erbil'e bağlı Koysancak bölgesindeki karargahlarının saldırıya uğradığını söyledi.

Türkiye'yi vurmayı planlayan o gemiler cayır cayır yandı: ABD üssünün bulunduğu adada yangın paniği Türkiye'yi vurmayı planlayan o gemiler cayır cayır yandı: ABD üssünün... Haberi Görüntüle

SON BİR HAFTADA ÜÇÜNCÜ SALDIRI

Yadzan, Altunköprü nahiyesi yakınındaki karargahlarına düzenlenen saldırıda yaralılar olduğunu söyledi. Irak'ın kuzeyindeki Tahran yönetimi karşıtı örgütlerin merkezlerine son bir haftada üçüncü saldırı oldu.

Sonu Ukrayna gibi olacak! Rusya basını duyurdu: ABD ve Avrupa Ermenistan'ı para ile kandırıyor Sonu Ukrayna gibi olacak! Rusya basını duyurdu: ABD ve Avrupa... Haberi Görüntüle

SINIR BÖLGESİNE SİLAH GÖNDERMEKLE SUÇLAMIŞTI

İran 24 Eylül'de Komele ve İKDP'nin Irak'ın kuzeyindeki merkezlerini topçu atışlarıyla vurmuştu. Devrim Muhafızları Ordusu, ülkede Mahsa Emini'nin ölümü üzerine başlayan protestolar devam ederken Komele ve İKDP'yi kaos çıkarmak amacıyla sınır bölgelerine silahlı gruplar ve çok miktarda silah göndermekle suçlamıştı. İran, önceki gün de söz konusu grupların mevzilerine saldırı düzenlemişti.

İran tarafından "terör örgütü" kabul edilen Komele, İKDP ve PAK, yıllardır Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) kontrolünde yer alan bölgelerdeki kamplarda barınıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading