Yandex Metrica

İran dini lideri Hamaney, Reisi için dua istedi: İran halkına 'yönetim' çağrısı

İran dini lideri Hamaney, Reisi için dua istedi: İran halkına 'yönetim' çağrısı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’i için dua isteyen İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, “İran halkı endişelenmesin, ülkenin işlerinde herhangi bir aksama olmayacak” ifadelerini kullandı.  

Dünya

20.05.2024, 13:07

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesinin ardından dua çağrısı yaptı. Hamaney, İran halkına ülke işlerinde herhangi bir aksama olmayacağına dair güvence verdi. 

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan'ı taşıdığı sırada düşen helikopteri arama çalışmaları sürerken, ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'den ilk açıklama geldi. Hamaney, potansiyel halefi olarak görülen Reisi'nin sağlığının yerinde olması için dua ettiğini belirtti.

Son dakika: ABD'nin Haseke üssünde patlama! Son dakika: ABD'nin Haseke üssünde patlama! Haberi Görüntüle

REİSİ İÇİN DUA İSTEDİ

Hamaney, ülkenin yönetiminin bu olaydan etkilenmeyeceği mesajı vererek, "Yüce Allah'ın Cumhurbaşkanı ve yanındaki arkadaşlarını millete bağışlamasını umuyoruz. Herkes dua etsin. İran halkı endişelenmesin, ülkenin işlerinde herhangi bir aksama meydana gelmeyecektir" dedi.

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Azerbaycan sınırında Azeri mevkidaşı İlham Aliyev ile birlikte baraj açılışına katılmıştı. Reisi'nin ve Emirabdullahiyan'ın yanı sıra Doğu Azerbaycan Valisi Ayetullah El Haşim ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah El Haşim'i taşıyan helikopter, açılış dönüşünde ülkenin kuzeybatısındaki doğu Azerbaycan vilayeti üzerinde kaza yaptı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading