Yandex Metrica

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın sistemi hacklendi: Kritik veriler artık Çin'in elinde

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın sistemi hacklendi: Kritik veriler artık Çin'in elinde

İngiltere Savunma Bakanlığı'na ait önemli bir sistemin Çinli hacker grupları tarafından hacklendiği bildirildi. Askeri personele ait verilerin ihlal edildiği açıklandı. 

Dünya

12.05.2024, 04:19

Çinli hackerların İngiltere Savunma Bakanlığı'na ait bir sistemi hacklediği ileri sürüldü. Hackerların önemli verileri ele geçirmiş olabileceği belirtildi. 

İngiliz basını, İngiltere Savunma Bakanlığına ait bir sistemin siber saldırıya uğradığını bildirdi.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, hacklenme nedeniyle görevdeki askeri personelin kişisel bilgilerini içeren önemli veri ihlali yaşandı.

Hem mevcut hem de geçmişteki bazı silahlı kuvvetler mensuplarının isim ve banka bilgilerini içeren maaş bordrosu sistemine yetkisiz erişim sağlandı ve bilgiler ifşa edildi.

Savaşta bir ilk! KAAN'a rakip gösteriliyordu: Rusya'nın beşinci nesil savaş uçağı Su-57 düşürüldü Savaşta bir ilk! KAAN'a rakip gösteriliyordu: Rusya'nın beşinci nesil savaş... Haberi Görüntüle

SİSTEM DEVRE DIŞI BIRAKILDI

Olayın ardından Savunma Bakanlığı derhal harekete geçti ve soruşturmalar devam ederken sistem devre dışı bırakıldı. Elde edilen verilerin ne için kullanılabileceği ise bilinmiyor.

İngiliz hükümeti saldırının arkasında kimin olduğunu açıklamadı.

Bu arada, İngiltere parlamentosu milletvekilleri, Savunma Bakanlığını ilgilendiren ve hizmet personelini hedef alan söz konusu veri ihlali hakkında bilgilendirilecek.

Türkiye'ye uçak satmıyorlardı: Şimdi İHA rakibimiz oldular Türkiye'ye uçak satmıyorlardı: Şimdi İHA rakibimiz oldular Haberi Görüntüle

"SİBER SALDIRILARIN ARKASINDA ÇİN DEVLETİNE BAĞLI AKTÖRLER VAR"

İngiliz Sky News televizyonu, siber saldırının arkasında Çin'in olduğunu öne sürdü.

Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden, 25 Mart'ta parlamentoda yaptığı konuşmada, hem İngiltere'nin seçim izleme kurumuna hem de milletvekillerine yönelik iki ayrı kötü niyetli siber saldırının arkasında "Çin devletine bağlı aktörlerin" olduğunu belirtmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading