Yandex Metrica

Hizbullah'tan İsrail'e son 24 saatte 11 saldırı: Katyuşa füzeleri fırlatıldı

Hizbullah'tan İsrail'e son 24 saatte 11 saldırı: Katyuşa füzeleri fırlatıldı

Hizbullah Hareketi'nden yapılan açıklamada İsrail'e ait hedeflere son 24 saatte  11 saldırı gerçekleştirildiği duyuruldu.

Dünya

06.03.2024, 11:29

Hizbullah Hareketi, Lübnan topraklarından İsrail'e yönelik son 24 saat içerisinde 11 saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu. İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki Hula beldesine düzenlediği ve 3 sivilin yaşamını yitirdiği saldırıya karşılık olarak İsrail'in Kiryat Şmona ve Kfar Blumyerleşim birimine onlarca katyuşa füzesinin fırlatıldığı ifade edilen açıklamada İsrail'in Bağdadi ve Birket Rişe mevziisi, 769. Doğu Tugayı'nın Kiryat Şmona Kışlası'ndaki karargahı, Kefr Şubaa Tepeleri'ndeki Ruveysat el Alem mevziisinin füzeler ve uygun silahlarla vurulduğu kaydedildi. Açıklamada ayrıca  İsrail'in sınır üzerindeki askeri mevziilerinde konuşlu 2 Merkava tipi tankın da hedef alındığı aktarıldı.

Fransa'dan İran'a veto: Avrupa için güvenlik sorunu teşkil ediyor Fransa'dan İran'a veto: Avrupa için güvenlik sorunu teşkil ediyor Haberi Görüntüle

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA

İsrail tarafından yapılan açıklamada ise Lübnan'dan Kiryat Şmona'ya yönelik 30 füzenin fırlatıldığı ve 10 füzenin hava savunma sistemi ile düşürüldüğü belirtildi. İsrail ordusu ve Hizbullah Hareketi arasında 8 Ekim 2023'ten bu yana yaşanan çatışmalarda, 232 Hizbullah mensubu, 48 Lübnanlı sivil, 11 Emel Hareketi, 12 Hamas, 12 İslami Cihad mensubu ile 6 İsrailli sivil ve 11 İsrail askeri öldü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Loading