Yandex Metrica

Sitede Ara

Hamas'tan İngiltere Başbakanı Truss'a tepki! "Büyük siyonistim" demişti

Hamas'tan İngiltere Başbakanı Truss'a tepki! "Büyük siyonistim" demişti

Hamas, "İsrail'in büyük destekçisi ve siyonist" olduğunu söyleyen İngiltere Başbakanı Liz Truss'ı kınaken "Siyonist işgalle aynı safta" dedi.

Dünya

23.01.2024, 22:13

İngiltere Başbakanı Truss, dün katıldığı bir parti konferansı etkinliğinde,"Büyük bir siyonistim, İsrail'in büyük bir destekçisiyim ve İngiltere ile İsrail arasındaki ilişkiyi güçlendirebileceğimizi biliyorum." ifadesini kullanmıştı. Hamas yöneticilerinden Sami Ebu Zuhri, İngiltere Başbakanı Truss'ın bu sözleriyle "siyonist işgalle aynı safta olduğunu gösterdiğini" söyledi.

Bu adam savaş çıkarır: Siyonist sevici diplomatik krize neden oldu: Eğer özür dilemezse... Bu adam savaş çıkarır: Siyonist sevici diplomatik krize neden oldu:... Haberi Görüntüle

"KARA BİRER LEKE"

Zuhri, "Bu açıklamalar, yaklaşık 100 yılı aşkın bir süre önce yayınlanan Balfour Deklarasyonu'ndan itibaren başlayan Filistin mücadelesi karşısında İngiltere'nin işlediği suçları sürdürmesi anlamına geliyor." dedi. Hamas yöneticisi ayrıca, masum çocukları öldürmek için kılıf uyduran bu kişilerin, insanlık tarihinde kara birer leke olduğunu ifade etti.

Miçotakis'ten Türkiye ziyareti açıklaması: Hedef işbirliğini derinleştirmek Miçotakis'ten Türkiye ziyareti açıklaması: Hedef işbirliğini derinleştirmek Haberi Görüntüle

BÜYÜKELÇİLİĞİ TAŞIMA ADIMI MI?

İngiltere Başbakanı Truss'ın açıklaması sonrası İsrail Başbakanı Yair Lapid de, İngiltere'nin Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımaya "olumlu baktığını" belirtmiş, bunun üzerine Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye İngiltere'nin bu niyetinden "endişeli" olduğunu kaydetmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading